Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak olyan black metal...

Vannak olyan black metal zenekarok, amelyek nem sátánisták?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de vallásosan neveltek, mégis szeretem a blacket. Ez viszont zavarni szokott. Szóval vannak olyanok, amiknek a szövegei inkább a mitológiát vagy a reménytelenséget írják le? Tudom, csak zene, de gondoltam, azért megkérdezem...

2018. febr. 18. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes rákeresned a christian black metal vagy unblack metal bandákra. Példának néhány: Admonish, Crimson Moonlight, Drottnar, Frost Like Ashes, Shadows of Paragon. Sajnos többet nem tudok segíteni, mert nem hallgatok keresztény black metal együtteseket. Esetleg még az instrumental black metálnak lenne érdemes utánanézned, ezekben egyáltalán nincs dalszöveg.
2018. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a fent említett "white metal" teljes műfaja neked való, meg szerintem depressive suicidal black metal-ból, meg atmospheric black metal-ból sem hallottam még olyat, ami a stílusban bevett anti-keresztény motívumokkal operálna.

Nem vagyok amúgy szakértő a műfajban, de ha tudsz angolul, ajánlom Myke C-Town YouTube csatornáját, rengeteg kevésbé ismert black metálról beszél a tag, bőven van köztük olyan is, amivel szerintem nem lenne gondod.

2018. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2018. febr. 18. 17:10
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Immortal, BATHORY, Darkthrone, Satyricon, Enslaved, stb... Általában csak sötét/gonosz témákkal foglalkoznak, nagyrészt nem sátánisták. Másrészt érdemes más országok black metal együtteseivel is megissmerkedni, mondjuk egy hindu bm csapat alapjáraton nem lehet sátánista.
2018. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Húúú, köszi! :)
2018. febr. 19. 15:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Antestor nagyon jó keresztény black metál banda
2018. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Deborah - keresztény szimfonikus black metal zenekar, női énekkel. Atom jó!
2018. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Al-Namrood, szaúdi folk black metal, nagyrészt iszlámellenes témákkal.


Dark Fortress, német melodikus black metal, okkult és mizantróp.


Siculicidium, székely együttes, többfajta témával is foglalkozik, kissé alternatív hangzású.


És persze a Taake Norvégiából... :)

2018. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: van székely black metal együttes...? Mit meg nem tud az ember!
2018. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Falling in reverse. A popular monster daluk nagyon jó.
2020. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!