Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Black Metal műfajban, miért...

A Black Metal műfajban, miért készülnek hallhatóan gyenge mixelésű\masterelésű lemezek?

Figyelt kérdés
Aki ismerei ezt a műfajt, az tudja, hogy vannak lemezek melyek sokszor hallgathatlanok , nem csak a régebbiek, de sokszor még az elmúlt pár évben kiadott anyagok is olyan hangzásúak, minta 1990-t írnánk. Illetve akadnak ellen példák, amikor egy régebbi lemez, szinte korát megelőzi, olyan gyönyörűen szól, aztán egy újabb kiadás, mintha egy visszalépés lett volna a minőség oltárán.

2018. febr. 25. 21:43
 1/5 TR75 ***** válasza:
91%

Keress rá a "Loudness War" kifejezésre a gugliban.

Nem csak a black metált érinti, hanem nagyjából minden műfajt és stílust.

Én például meg akartam hallgatni egy Chthonic albumot, és konkrétan a negyedéig sem jutottam el, mert hallgathatatlanul rosszul szólt. Hiába tetszik maga a zene, ha tényleg annyira silány a keverése, hogy elfárad az ember attól, ahogy szól :S

2018. febr. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a korai évek megalapoztak a black metal-ban egy ilyen lo-fi hagyományt. Egyes régi előadóknak nem állt módjában jobb hangminőséget produkálni, mások meg szándékosan minél rosszabbra törekedtek (pl. Varg a Filosofem-nél), és mivel az újabb előadóknak nyilván a régieken nőttek fel, a rossz hangminőséget a műfaj velejárójának fogják fel.
2018. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzátartozik a black metal atmoszférájához. Először nekem se nagyon akart ráállni a fülem, de egy idő után kifejezetten megszerettem. Ettől még persze tetszenek a jó minőségűek, de a krumpli minőséggel sincs bajom. :D
2018. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
100%
A korai előadóknak egyszerűen nem volt lehetősége jobbra. Quorthon valami két nap alatt vette fel az első BATHORY lemezt egy garázsban, mivel annyira volt pénze. Ebbe beletartozik a zenekari próba is. A norvégoknak szintén hasonlóan korlátozott lehetőségeik voltak, ézért ráfeküdtek a hangulatátadásra a hangzás helyett, és végül műfaji jellemzővé vált. Aztán ez is kétfelé ágazott, van, akinél mindössze a zajos, rothatag hangzás maradt fent, van akinél a minél minimalistább stúdiómunka lett az irány.
2018. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert ettől lesz igazi trve kvlt (true kult) hangzása egy számnak. Kell az atmoszférához a torzítás és a gyenge minőség. Ez persze nincs így minden előadónál és lemeznél.

De többek közt ettől black metal a black metal.

2018. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!