Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zongora kottában többször...

A zongora kottában többször találkoztam egy jelöléssel " két darab nyolcad összekötve" csak sokkal kisebb betűmérettel mint a többi hangjegy. A többi hangjegy a jelölés nélkül kiadja az ütemet. Hogyan kéne értelmeznem?

Figyelt kérdés

Mivel a többi kiadja az ütemet, így fogalmam sincs mikor kéne kezdeni, és hogy teljes értékű nyolcadok e.

Itt a 45 . oldal legelső sorában találtok egy ilyet.

[link]



2018. márc. 1. 17:57
 1/5 A kérdező kommentje:
ja a pdf 45.oldala, a kotta 44 oldala
2018. márc. 1. 17:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem töltöttem le, de szerintem előkéről van szó. Az előke után lévő hangra kell megérkezni úgy, hogy az a helyén maradjon időben, tehát az előkét gyorsan be kell játszani elé. Ezért is írják kisebb hangjegyekkel, mert csak díszítés, anélkül is értelmezhető az adott dallam.
2018. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most már megnéztem, tényleg az, amire gondoltam, előke.

Hozzáteszem még, hogy a legtöbb zenében az előkének nincs meghatározott, konkrét tempója, vagyis se nem nyolcad, se nem tizenhatod stb., a lényege az, hogy kellően gyors legyen a díszítő funkcióhoz. Bár vannak esetek, amikor viszont átmenő, átvezető hangként szerepel, ilyenkor konkrét ritmusa lehet, akár negyed is.

A legjobb egyébként, ha az adott művet megkeresed youtube-on, és meghallgatod, ki hogy játssza, vagy megkérsz egy zongoristát, mutassa meg.

2018. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
72%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én eleve szeretek úgy tanulni egy-egy darabot, hogy az már teljes egészében benne van a fülembe - azaz rongyosra hallgattam előtte. Így eleve tudom, hogyan is kellene hangoznia. Ezen kívül szeretem megnézni minél több youtubeos videón, hogy ko hogyan is játsza. Figyelem a kezüket, a játékukat. Ludovico Einaudi amúgy is egy könnyű választás ilyen téren, mert rogyásig van tömve a youtube olyan videókkal, amin az ő darabjait játsszák. Tényleg nézz párat te is. Azt fogod látni, hogy nem mindenki játsza ezt a kis díszítést. Lehet lusta útnak tekinteni, ha nem játsszuk, de lehet letisztultabbnak is. Én néha pontosan azért hagyok el díszítéseket, mert anélkül letisztultabbnak hat az adott rész. Ez a te ízlésedre van bízva.
2018. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ, sokat segít a tanulásban, hogy vannak ilyen segítőkész emberek :). Jelöltem, a válaszok mindkét esetben hasznosak voltak
2018. márc. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!