Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosoktól kérdem, mivel...

Gitárosoktól kérdem, mivel erősíthetném a körmöm?

Figyelt kérdés

Jó ideje gitározok, de soha nem volt eddig ilyen problémám.

Repedezik és gyakran törik a körmöm.

Vitamint szedek, meg gyógyszereket is, vérnyomásra, diabeteszre, így inkább valami fizikai módszerre lennék kíváncsi, ha tudtok ilyet.



2018. márc. 14. 15:32
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
69%
Amennyire tudom, itt, a GYK-n egyetlen gitáros fórumtársunk sem penget körömmel - legalábbis akik aktívak is. A legtöbben elektromos gitárosok, én leginkább klasszikus gitáros vagyok, de még én sem körömmel, hanem ujjbeggyel pengetek. Szentségtörésnek hangozhat, de ha olyan gitárosok, mint Fernando Sor, Francisco Tarrega, vagy épp Emilio Pujol köröm nélkül, ujjbeggyel pengettek, akkor azt hiszem, mégsem épp egy használhatatlan módszer. Persze azért teljesen más, mint körömmel, minden téren. Lehet érdemes lenne neked is kipróbálni :) Klasszikus gitár, vagy fémhúros akusztikus, amit használsz?
2018. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Több gitárom is van, 12 húros acél, elektromos is, de már régen csak két nylonhúros hangszert használok évek óta.

A bal kezemen rövidek a körmeim, a jobbon kicsit hosszabbak, de mindkettő problémás, valahogy elvékonyultak és nem teljesen simák, hosszában olyan recések.

Talán valamiféle színtelen körömlakkal meg lehetne erősíteni, bár férfi létemre ciki, mert még félreértik.

2018. márc. 14. 18:58
 3/12 Mojjo ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a körömlakk ilyesmit megoldana, ráadásul igen nehéz lehet mindenfelé összeszorított farpofákkal mászkálni, úgyhogy én inkább nem javaslom. Ha súlyosnak tűnik a gond, inkább egy orvost keress fel. Ezt találtam most neked:

[link]

2018. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem vagyok már fiatal, túl a 60 -on, szóval a korral jár, vagy vitaminhiány.

Egyébként más baja nincs, mindenesetre benézek a háziorvoshoz majd valamikor.

Még egyszer köszönöm.

2018. márc. 14. 23:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Hasonló gondjaim vannak nekem is.A lakk nem vált be.Jelenleg újjpengetőkkel próbálkozom.Hozzá lehet szokni.
2018. márc. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
@5: Az nylonos gitárra igen fura. Persze, fizikailag működik, de nem igazán passzol hozzá.
2018. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért nem inkább csajoktól kérdezed? Írd ki a szépségápolás témakörbe.
2018. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Waff ***** válasza:
"...igen nehéz lehet mindenfelé összeszorított farpofákkal mászkálni..." hehehe :D ez kész :D
2018. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, én "hivatásos" klasszikus gitáros vagyok :D (csak nem szoktam válaszolgatni, de figyelem a többieket..:D )


A rossmannban van körömerősítő lakk. Kicsit fényes, de nem feltűnő, nekem tényleg erősebb lett tőle, és nem is kell rendszeresen használni. Ezenkívül a B-vitamint szokták ajánlani, mint haj- és körömerősítő

2018. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ki fogom próbálni.

Tényleg, beírtam a googliba, hogy 'körömerősítő lakk' és egy csomót kidobott.

A Rossmannt is.

2018. márc. 16. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!