Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az Fl...

Mi a véleményetek az Fl Studioban összeeszkábált zenémről?

Figyelt kérdés

Unalmamban csináltam, kíváncsi vagyok független fülek véleményére, azaz nem család/barát.

Jöhet hideg / meleg, de azért ne vegyétek el az életkedvem teljesen. :D

[link]



2018. márc. 18. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Végighallgattam, írok 1-2 dolgot:

- az eleje felé az a cselló szerű hangszer nekem kicsit elüt, mert amúgy a többi hangszer jól elfér egymás mellett.

- a téma elég sokszor van (tulajdonképpen ugye végig), ami kicsit fárasztó egy idő után, főleg, hogy a tempó relatíve lassú. Tapasztalatból mondom, hogy már akár 1-2 bpm-mel gyorsabb tempóval is sokkal kevésbé lesz unalmas egy zene. De ez sokszor több hét, mire kiderül, mert saját zenét máshogy hallgat az ember.

- lehetne olyan rész, ahol - még ha az akkordok nem is változnak - nem megy a dallam, csak a szintik, hogy pihenhessen a fül. De ha már megy végig, akkor próbáld variálni ritmussal, vagy díszítésekkel.

- a dobot is variálhatod az egyes részek végén, mintegy rávezetésként a következő részhez, meg ebben a műfajban fontos kellék a cintányér felhúzás (reverse cymbal) a részek végén.


Alapvetően nekem tetszik, ötletes. Hogyan tovább? Csinálj sok ilyet, és a lényeg: fejezz be minél többet! Mindig azt mondom, 5 befejezett zenéből többet tanulsz, mint 10-20 ötletből, amik csak úgy félkészen várnak a befejezésre. Egykész számot meg tudsz hallgatni, és abból már le lehet vonni következtetéseket.


Hajrá! :-)

2018. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm szépen, megpróbálom megfogadni a tanácsaidat! :)
2018. márc. 19. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!