Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 70. 000 forint korul milyen...

70. 000 forint korul milyen elektroakusztikus gitart erdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen, tudom a google keresot hasznalni, kinezettem van, parat ki is probaltam mar.

Amelyek valamennyire megfogtak:

Ibanez PF szeria

Fender FA-125CE

Epiphone AJ-210CE


Esetleg valami mas?

Ha van "női" az is jo lenne :D (1 mar van, persze a kinezetre gondolok)

Koszonom.



2018. ápr. 7. 12:18
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Nekem egy kérdésem lenne még mielőtt konkrét modelleket nézünk: fellépésekre lenne, azért kell elektronika? És ahol fellépnél, nem tudják megoldani hangszermikrofonnal a hangosítást?


Az elektronika sokba kerül, ugyanannyi pénzért jóval jobb akusztikusokat kapni, mint elektroakusztikusokat. Plusz a hátsó nyereg alá helyezett hangszedő biztos nem pozitív irányba változtatja az akusztikus hangzást. Ezért ilyenkor mindig érdemes megfontolni, hogy elkerülhetetlen-e, hogy elektroakusztikust vegyünk.

2018. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyértelműen az Epiphone

Bár nekem a Cort gitárjaim se rosszak finoman szólva

2018. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen kell egy elektroakusztikus, mert meg nincs. Elektronika nelkul mar van nehany gitarom. Egy elektroakusztikus gitar pedig nagyon hasznos, gondolom jol tudod te is. Nem kell hozza elektronika, hogy megszolaljon, de viszont ra lehet kotni, ha KELL. Es gyakran kene proban, vagy amikor FL Studiot hasznalunk. Az elektromos gitarral is elvagyok, de egyertelmuen nincs nagy hangja, ha nincs rakotve semmire :D
2018. ápr. 7. 13:02
 4/5 Mojjo ***** válasza:

@3: Oké. A kérdés lényege csak az volt, hogy biztosan kell-e, ha kell, akkor rendben van :)

Az elektromos gitár teljesen más világ, még a legtisztább csatornán a legvisszafogottabb jelű single coilok sem adnak olyan hangzást, mint egy akusztikus, szóval ha akusztikus kell, az nyilván kilőve és nem csak azért, mert natúrban halovány a hangjuk.


A kérdésre visszatérve: ha egy alap böhöm dreadnought-nál nőiesebb gitárra vágysz, a Cort Jade-1E lenne talán érdemes egy megnézésre.


A felsoroltak közül pedig még egy szavazat az Epiphone-ra.

2018. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Hat akkor inkabb az Epiphone fele huzok, meg kemenytokot is adnak hozza :o
2018. ápr. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!