Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az F dúr akkord gitáron...

Az F dúr akkord gitáron helyettesíthető valami más akkordal ami hasonlóan szól?

Figyelt kérdés
Van egy szám amit akkordokkal szeretnék lekísérni de van benn egy akkord amit nem nagyon tudok lefogni mert még nagyon kezdő vagyok. Ez az akkord nem más mint az F dúr! Legalább is így jelölik : F Ez helyettesíthető valami más hasonlóan szóló akkordal?
2010. jún. 12. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy helyettesíthető lenne. Ha nehéznek találod a lényeg, hogy gyakorold!:) Hidd el, csak meg kell szoknia a kezednek azt a tartást, és máris nem lesz nehéz.

14/L

B

2010. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Daweee000 ***** válasza:
az F-et nem muszáj barrézni, lehet így is: X33211 így csak a 2 alsó húrt kell lefogni a mutató ujjaddal, de hogyha az se megy akkor XX3211 mutató és középső a két magason a többi meg értelem szerűen. Viszont ezt csak akkor használd ha rövid időn belül kell előadnod valamit, egyébként tanulj meg rendesen barrézni. tudom hogy nehéz, én is sokat szenvedtem vele, de idővel menni fog, csak egy kis kitartás és sok gyakorlás kell amíg beedződik az ujjad.
2010. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!