Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Bassz gitáron való játék...

A Bassz gitáron való játék mennyire másabb az akusztikusétól? Illetve játék szempontjából/akkordokból egy négy húros bassz gitár mennyire tér el a klasszikustól?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom. Elég bénán van megfogalmazva a kérdés, de még elég laikus vagyok a "basszgitárok világában". Azért érdekelnek ezek a dolgok, mert két éve gitározok, eddig akusztikuson, csak mostanában elkezdtek foglalkoztatni a basszusgitárok is. De egyszerűen fogalmam sincs arról, hogy mi miben tér el, mi más rajta azon kívül, hogy ez csak úgy önmagában nem szól, meg természetesen a hangzása is más mint egy akusztikusnak. Azt se tudom, hogy milyenre ruházzak be kezdés gyanánt, meg úgy a témából konkrétan semmit se :D. Köszönöm szépen a segítségeteket!

2018. ápr. 16. 21:59
 1/2 Mojjo ***** válasza:

A basszusgitár nagyjából annyiban tér el egy gitártól, hogy teljesen másik hangszer :)


Ennek semmi köze ahhoz, hogy akusztikus/elektromos, hogy megszólal önmagában, vagy sem. Gitárból is van akusztikus és elektromos, és basszusgitárból is van ugyanúgy akusztikus és elektromos is. Ennek megfelelően basszusgitár vásárlás előtt is első körben azt kell átgondolnod, hogy akusztikusat, vagy elektromosat akarsz-e.


De amúgy, ahogy mondtam, teljesen más hangszer. Annyi a hasonlóság, hogy mindkettőnek húrjai vannak, illetve bundjai, és ennyi, ezzel véget is ért. Nem is teljesen értem a kérdést... ha basszusgitárt szeretnél venni, gondolom tudod, hogy miben térnek el, hiszen amúgy miért akarnál pont basszusgitárt venni? Teljesen más menzúra, más hangolás, azaz máshogy vannak a hangok a nyakon, sőt, más mélyebb hangok is. Egy akusztikus gitár hangterjedelme az E-től a c"'-ig tart, azaz nagy e-től a háromvonalas c-ig terjed. Egy elektromos gitáré gyakran a háromvonalas e-ig, azaz e"'-ig tart (ha 24 bundos) és előforduk, hogy nagy D-re hangolják a legfelső húrt.

Egy négyhúros basszusgitár legmélyebb húrja ezzel szemben általában kontra E-től indul. Elektromosnál általában a kis g-ig tart, akusztikusnál a kisz disz-ig, esetleg kis f-ig.

A húrok egymástól standard hangolásnál kvart távolságra vannak, úgy, mint a gitáron általában, természetesen a H húrt kivéve. Ennek megfelelően ismerős lesz a hangkiosztása egy basszusgitárnak, csak épp mélyebb minden.


Nem tudom, mit tudok még elmondani... döntsd el, hogy akusztikust, vagy elektromost szeretnél-e, meg, hogy mennyit is szánnál rá és a basszeros szakik egyből könnyebben tudnak majd segíteni.

2018. ápr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Waff ***** válasza:

Valójában alapjáraton a basszusgotáron nem akkordozol, hanem szimplán csak hangokat fogsz és pengetsz.

Az egészet úgy képzeld el mint a dob+basszgitár a ritmus szekciód, ez vezeti a zenekart, ez adja a gerincét a dolognak, majd a gitár(ok) , billentyűs, énekes stb. erre játszanak rá.

Kezdetekben célszerűbb az adott dal akkordjainak az alaphangjait alábrummogni ritmusban. Legyél kapocs a dob és a ritmisgitár között. Ilyen alapszinten jóval egyszerűbb basszgitározni, mint mezei 6 húroson játszani.

2018. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!