Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyibe kerülne egy basszusgi...

Mennyibe kerülne egy basszusgitár készíttetése?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, vásároltam, eladtam már néhány basszusgitárt, de egyik sem volt még az az igaz nagy szerelem, ezért elgondolkodtam, hogy csináltatni kellene egyet. A konstrukció a következő: 34-es menzúra, 3 sávos aktív eq, passzív P és passzív soapbar humbucker hangszedők (seymour duncan), kőris test, csavarozott juhar nyak, juhar fogólap, extra jumbo bundozás és a hangolókulcsot illetően még nem határoztam el magam (nyilván valami minőségi). A bárhol megvehető alkatrészekkel nyilván tudok számolni, de a faanyagról és a munkadíjról nincs információm.

2018. ápr. 16. 23:53
 1/8 A kérdező kommentje:
És ami kimaradt, az a húrláb. Erősen az Omega (badass II klón) és a Babicz között vacillálok.
2018. ápr. 16. 23:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi rá a keret?

Csak mert volt ilyen kérdés már, de annyira el volt tájolva az illető, hogy azthitte hasonló áron fog csináltatni mint amennyiért vett magának gyárit.


Szóval nemtudom te mennyire vagy képben, és pontos árat sem tudok mondani, mert hatalmas különbségek lehetnek de ha egy minimum számot akarsz hallani. Akkor azt úgy mondják hogy sokszázezer. És a "sok" egy pozitív egész szám, de minimum 3-assal négyessel- fog kezdődni.

Ha egy hangszerésszel csináltatod.


De ez minden extra kívánság nélkül. Jó faanyag, munkadíj. A többi ehhez jön hozzá.

2018. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan azért kérdeztem, mert tényleg fogalmam sincs, ezért nem is támasztottam különösebb elvárásokat az árral szemben. Jelenleg a felsorolt alkatrészek megvásárlásán felül (ezek ugye a pickupok, az elektronika, híd, hangolókulcsok, húr, bundok) 200-250.000 forint lenne a keretem.
2018. ápr. 17. 12:06
 4/8 Waff ***** válasza:
100%

Prieger Tamásra keress rá facebukkon, sándorfalvai hangszerkészítő, készít basszgitárokat is.

Egyszer volt nála egyik gitárom nagybeállításon, én nagyon nem voltam megelégedve a munkájával, viszont mások szinre kivétel nélkül dícsérték, lehet csak az enyémmel volt sz@r napja. Kérdezz rá, ha másnem mond egy árat ami alapján kiindulhatsz.

2018. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szóval egy alsó-középkategóriás basszes áráért akarsz custom build cuccot. Aha oké.
2018. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hardvereken felül írt 200-250ezerről.

Ez gyakorlatilag a faanyag (kőris+juhar, semmi egzotikum)plusz a munkadíj. Nem olyan irreális az.

A faanyag jó minőségben megvan 100 euro körüli összegből.

[link]

2018. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#6

Beleszámoltam azt is. 1200-1300 euróba kerül egy átlag olcsóbb hangszer. Hiába nem egy egzotikusabb fa fajták ezek, nem fogsz kapni a sarki tüzépen, sőt az országban sem egyszerű beszerezni. Ha meg külföldről veszed akkor sem olcsó. És akkor ott a munkadíj nyilván nem 500 forintos órabérbe csinálják ezt majd. Biztos lesz aki elvállalja de majd amikor a kezébe veheti a 36 darabból áll testű csodát majd elgondolkodik hogy volt-e ennek értelme.

2018. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Betettem egy linket, ahol kifejezetten gitárkészítéshez árulnak több éve szárított, válogatott, levastagolt, méretre vágott faanyagot gyakorlatilag méregdrágán, egy gitártestre való USA mocsári kőrist pl. 70-80 euro körül.

Aki ezzel foglalkozik, az meg időnként kimegy a Zatikba, válogat egy fél napig, és betáraz magának a következő évekre 200.000Ft/m3-es áron.

Egy JB/PB stílusú basszusgitárhoz testet és nyakat kifaragni egy tapasztalt, felszerelt hangszerkészítőnek egy hétvége, persze utána még felületkezelés, összeszerelés, beállítás, de azért messze nem 500 forintos óradíj jönne ki.

2018. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!