Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni autodidakta módon zongorázni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Casio elektromos zongorát, elvileg ezek elég jó ár-érték arányúak.

Viszont nincsen időm és most még pénzem sem nagyon tanárra, szóval el szeretnék kezdeni magamtól. Vannak valamilyen videó-sorozatok, applikációk, vagy hasonlók erre a célra? Köszi előre is. :)


2018. ápr. 25. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
YouTube-on van fent egy pár piano tutorial, de abból nyilván nem fogsz Mozart-tá válni.
2018. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, vannak jó tutorialok majdnem minden zongoradarabhoz youtube-on, ahol így esnek a csíkok és látod, hogy mikor melyik billentyût kell leütni. Ha van egy kis tehetséged, meglepôen sokáig lehet ezzel eljutni, azonban egy idô után kelleni fog a kotta, hogy tovább tudj fejlôdni, és igazán jóvá válni, ugyanis kotta nélkül soha nem leszel igazán tisztában azzal, hogy hogyan is állnak össze a hangok zenévé, hogyan is kell bizonyos ritmusokat pontosan lejátszani egy darabban, ésatöbbi...

Én egy évig csak tutorialokból tanultam, jó pár darabot megtanultam így (még nehezebbeket is), végül aztán nagyon nehezen, de rávettem magam arra, hogy elmenjek egy tanárhoz, és tanítson kottát olvasni, illetve javítson a technikámon, és rengeteg segített. De nem csak azújonnan megtanult darabok lettek jobbak, hanem a régebbieket is sokkal szebben eljátszom azóta.

Még nem tudok egybôl olvasva játszani, csak kottából tanulom a darabokat, de még így is ezerszer jobb a végeredmény, mint korábban. Ha nem is fogsz megtanulni kottát olvasni, ajánlom akkor is, hogy csak nézegesd ôket, próbáld megérteni, próbálj tananyagokat nézni róla a neten, mert rengeteget segít.

De ha csak otthon kikapcsolódás a cél és nem akarsz igazán jó lenni, akkor elég a tutorial is, azzal is fogsz tudni laikusok számára élvezhetôen játszani, ha van egy minimális érzéked a zenéhez.

Sok sikert

2018. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

# 2

Otthon is meg lehet tanulni kottát olvasni, nem egy atomfizika.

2018. ápr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kiábrándítani de a Casio hamar megadja magát mechanikailag. Inkább vegyél egy használt Yamaha digit zongorát. Tanárt nem lehet megúszni. Mint ahogy kardot sem fogsz kovácsolni pár youtube videóból.
2018. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!