Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A fender miért 20 bundos...

A fender miért 20 bundos menzurákat gyárt amikor sok gyár már 24 eseket?

Figyelt kérdés

2018. máj. 9. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
20-ast nem gyárt. Többnyire 21-esek,ritkábban 22-esek a Fenderek. Az általuk megcélzott vevőrétegnek ez elég. Cserébe a 24. bund helyén van egy hangszedő, ami a 24-esekben hátrébb kerül,így azt a hagszínt nyilván nem is tudja,mint egy strato.
2018. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
71%
Sokat nem tudok hozzátenni Túrórudi válaszához. Maximum még annyit, hogy más érzés egy 21-22 bundos nyakú gitáron játszani, máshogy esnek kézre a bundok, mint egy 24-esen. Van, akinek ez jobban bejön. Nekem is pl. Nem mindenhiva kell az a két oktávos nyak.
2018. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mojjo, a válaszodban nem értem, a "máshogy esnek kézre a bundok" témát.

Egy tökéletesen ugyanolyan gitár 22 vagy 24 bundos változatán, tökéletesen ugyanott van a minden, csak a 22 után meg van hosszabbítva a fogólap még ahhoz a két bundnak. Tehát hajszálpontosan ugyanott van az összes többi bund.


Vagy ha teljesen másra gondoltál akkor bocs, és érdekel mit érzel máshogy.

2018. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:

@3: Itt ezen az ábrán az első és az utolsó kép mutatja, mire gondoltam:

[link]


Ha figyeled a gitáros kérdéseket, már láttad szerintem, hogy alapvetően nem elektromos gitáros vagyok. Azért volt pár a kezemben, meg (újra) belevágtam elektromos gitározásba is, de limitált a tapasztalatom. Viszont ebbe a limitált tapasztalatba - úgy tűnik - pont olyan megoldások estek bele, mint a linket ábran az utolsó. Az egész test hátrébb van, így a testhez viszonyítva máshol vannak a nyak adott pozíciói. És ezt meg lehet érezni, bőven.

Viszont hála ennek az ábrábak, most látom, hogy vannak más megoldások is, így a kettes hozzászólást módosítom arra, hogy máshogy eshetNEK kézre a bundok, így feltételes módban.

2018. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
Vagy némileg hülye vagyok, vagy csak későn van, de lehet, leginkább mindkettő. Most esik ugyanis le, hogy a 24 bundos gitárnál az ábra mindegyik lépését megejtik a 22-höz képest. Így viszont a kettes hozzászólás maradhat módosítatlanul :)
2018. máj. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nemnem, marad a 4es hozzászólás! :P

Nem vagy hülye ez konkrét példa a képen, egy konkrét darab gitárra, nem egy általános megoldás. ÉS az utolsó kép is egy lehetőség.


Most már értem persze hogy mire gondoltál. Arra hogy ha a nyak annyival hosszabb, és előrébb kerül a híd, ilyenkor tulajdonképpen, másfél centivel messzebb tolódik az egész nyak.


Na de persze, mihez képest! Ahhoz képest ha lenne egy hajszálpontosan ugyanilyen gitárod, 22 bundosban, amit nyak eltolással oldottak meg. :D Ahhoz képest más érzés, Két teljsen különböző típus közt nincs hasonlóság, lehet eleve teljesen máshova van tologatva a nyak a test pozíciójához képest.


De értem már mit értettél félre, köszi a választ:)

2018. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Igen, pontosan erre gondoltam. Egy stratocaster teljesen más, mint az a pár superstrat, ami volt a kezemben. De egy jazzmaster is ugyanazt az érzést nyújtja a maga teljesen más testével, mint a strato, és tökmást mint azok a superstratok.
2018. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem például sajnos 22 bundos fender strato van, és a 21-es sokkal jobb mert nem körmölném ki ott pengetővel, tehát pengetési szempontból, másból pedig ugyanolyan szerintem.
2018. júl. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mojjo ***** válasza:
@8: Te azt hogy csinálod, hogy kikörmölöd ott pengetővel?
2018. júl. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is kikörmölöm pengetővel, sőt a nyaki pickupfedőt is. De például Brian May is ilyen.
2021. jan. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!