Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Húrmagasság beálli'tása...

Húrmagasság beálli'tása mennyibe fájna nekem?

Figyelt kérdés
Fender DG-10 akusztikus gitáromon akarom beálli'ttatni a húrmagasságot, ehhez új húrkészlet is kell?

2018. máj. 20. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy mennyibe “fájna” az attól függ, mennyire vagy proli. Hogy mennyibe kerülne, azt sajnos nem tudom, csak szerettem volna szólni, hogy mennyire alantas ez a mennyibe fáj.
2018. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy fájdalmas.Te is meg tudod csinálni.
2018. máj. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fájdalmas.Sokba kerül.
2018. máj. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha elég ügyes vagy, akkor ingyér fáj, a csináld magad mozgalom keretében, vagy a hogyan tegyük tönkre kiváló hangszerünket szakkörben?

Ne majré (stílusosan) kuksizd meg a nyakánál, van e benne acélpálca, azt tekergetheted, erre, arra, aztán elválik.

Amúgy a húrfeszítő padnál azt a kis fehér műanyag lapocskát, amin a húrok felfekszenek, azt kell módosítani, ha emelni akarsz a húrmagasságon, akkor pakolj alá vékony műanyag csíkot, ha csökkenteni, akkor le kell belőle reszelni, de persze csak óvatosan, mert előfordulhat, hogy utána a húrok recsegni fognak, mert hozzáérnek a bundhoz ott, ahol nem kellene.

Ezt a módszert akkor alkalmazzák, ha nincs benne acélpálca.

Csak előre, előre nem hátra!

Rá, rá rá a macskákra.

(ez mennyibe fájt?)

2018. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyakmerevítő pálcával nem húrmagasságot szokás állítani, hanem nyakgörbületet.
2018. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 De van olyan ember aki még azzal szokta, aztán törik a pálca, reped a nyakzseb és recssen a menet :-D
2018. júl. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!