Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy első albumos zenekarnak...

Egy első albumos zenekarnak hogyan érdemes beütemezni a terveit? Koncertezés, felvétel készítés stb.

Figyelt kérdés
Már jó másfél éve összeállt a zenekarunk, rengeteg dal már kész van. Most tartunk ott, hogy a zenekari eszközöket fejlesszük (minőségibb hangszerek, erősítők, hangládák, dobcucc). Mivel tényleg komolyan vesszük, elgondolkodtunk, hogy mik lehetnének a következő lépések. A koncertezéssel nem lenne gondunk, szerencsére a helyi koncertképes szórakozóhely dolgozóival vagyunk annyira jóban, hogy megszervezhető lenne szinte bármikor egy koncert (nyilván ingyenesen). Viszont felvetődött az is, hogy kellene egy 3-4 számos demót készítenünk. Mennyire sürgős ez? Sok zenekart láttam már, akik az első pár koncertjeiken még stúdiószűzen vettek részt, nem volt semmilyen elérhető hanganyaguk (próbatermi felvételeken kívül). Mennyire fontos ez egy friss zenekarnál? Valamint tervben van, hogy jövőre néhány tehetségkutatóra ellátogassunk (nem a tévében levetített tinglitanglikon). Milyen stratégia lenne a legjobb nekünk?

2018. máj. 22. 09:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: azért első albumosnak írtam, mert már egy album a-tól z-ig meg van írva, a másodikhoz sem kell már sok, tehát nincs még kézzel fogható anyagunk.
2018. máj. 22. 09:43
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Másfél év alatt 2 albumnyi anyag biztosan átgondolt, minőségi produktum lehet.
2018. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az énekes gitárosunk a legtermékenyebb dalszerző köztünk, neki már 6-7 éve megvannak az dalok. Tulajdonképpen félkész dolgokat csiszoltunk ki.
2018. máj. 22. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Van akiknek másfél év is elég. :) Jajmár, ne hallgassatok senkire!


Biztos jól jönne egy rendesen felvett anyag, de talán nem egy egész albumnyi. A koncertezést ez annyira nem befolyásolja, bár az is igaz, hogy mindig kaptam egy-egy demo kazit soha be nem futott zenekaroktól is... ilyen elő-előzenekarok voltak ezek, vagy szerda délutániak. Akkoriban ez borítóval, fényképpel dalszöveggel nagyon komolynak látszott, bár a hangminőség nem érte el a szintet. Oké, ez régen volt, de emlékszem, hogy külföldi kis családi házi-album tökéletes minőségben szólalt meg ezekhez képest, itthon még évekkel később is alapzajos "stúdiómunkák" jöttek ki, igaz én szerettem azokat is. Na de ma már azért egész más a helyzet. Most már inkább az számít, hogy minél tisztább legyen a hangzás. Úgyhogy talán az lenne a legjobb, ha egy-egy dalt vennétek fel jól, és azt elérhetővé tenni. Azért mondom, hogy ne hallgassatok senkire, mert én pl. nem látom, hogy ezt manapság itthon bárki is jól csinálná. :D Én így csinálnám. Nem adnék ki teljes albumot, vagy ha annyira egymásra épülő egész az anyag, akkor később raknám össze. Szerintem ritka, hogy valaki rögtön egy órán keresztül akarna ismerkedni egy új bandával.

2018. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak kiváncsiságból, mi a zenekarotok neve?

szívesen meghallgatnám!:D

2018. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem mi a célotok ezzel.

Kell-e album, nem kell-e... Kinek kellene? Minek?

2018. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:
Lehet azóta befutottak...ki tudja :)
2023. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!