Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen kezdőként szeretnék...

Teljesen kezdőként szeretnék elkezdeni elektromos gitározni, éppen a gitár kiválasztásán gondolkozok. A kedvenc bandám a Bon Jovi, főleg Sambora soloit sajátítanám el. Tudnátok olyan gitárokat mondani, amelyek leginkábbaBonJovissolokhozpasszolnak?

Figyelt kérdés
Köszi (amax ár:100000Ft)

2018. jún. 1. 19:51
 1/10 Mojjo ***** válasza:
A 100ezer csak gitárra van, vagy mindent (erősítő, kábel, ha kell, tok és egyéb sallangok) annyiból kellene kihozni?
2018. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
Ha valaki más is megnézné a kérdést, és szeretne segíteni: a kérdező valamilyen okból privátban válaszolt, de mindennel együtt max 120-at szánna rá.
2018. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:
Én a magam részéről most belenézek egy jópár Bon Jovi koncertfelvételbe, hogy lássam, mi is illene hozzá. Az biztos, hogy használt felszereléssel sokkal jobban járnál, ha bevállalod. 120-ból újonnan ha nem is lehetetlen, de pokolian nehéz valami használhatót kihozni.
2018. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Ahogy látom, itt telecastertől kezdve les paulig minden van, ami csak létezik... Én azt mondom, hogy a legjobban egy olyan gitárral jársz, amin humbucker és single coil is van. Tipikusan stratocasterek, vagy valamilyen strato kópiák.


Ha újonnan szeretnél vásáolni, akkor ebben az árkategóriában Ibanez GSA-60, Yamaha Pacifica 012, (illetve beleférhet a Yamaha Pacifica 112 is), Squier Affinity Stratocaster (szigorúan a HSS), Cort G-250 ami szóba jöhet. A 112-es Yamaha és a Cort különösen megfontolandó.


Erősítők terén az ilyen alacsony kategóriásokban nem vagyok otthon, de értelmesebb márkáktól (Marshal, Vox, Orange, Peavey, Laney) egy kis 10-15W-os tranzisztoros gyakorló kombó megfelelhet kezdésnek.


Ha használtban gondolkozol (ajánlott apróhirdetéses oldal: gsfanatic), akkor egy Standard vagy Vintage Modified sorozatos Squier Stratocaster is megcsíphető (lehetőleg HSS legyen, azaz egy humbucker, két single coil hangszedős), vagy egy Cort G-280 jó esetben akár egy Boss Katanával.

2018. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ibanez GRX-70QA-TBB Mi a véleményed? Egyébként köszönöm a segítséget, sokat lendítettél rajtam.
2018. jún. 2. 09:22
 6/10 Mojjo ***** válasza:

@5: Ha még jobban szeretnél visszavágni a költségekből, akár jó is lehet az a gitár. Őszintén, én ilyen árkategóriás új gitárt nem vennék, a fentebb említettek a minimumok.


De ha ennnyit szánnál a gitárra, végülis egész használhatónak tűnik. Az infinity hangszedők bár nem nagy durranások, elmennek, az ezen ákategóriás gitároknál szokásos powersound és egyéb förtelmeknél jóval jobbak. Van humbuckered, meg single coilod is (bár én kifejezetten nem szeretem a HSH elrendezésű gitárokat, de ez az én egyéni problémám). A tremolót _szerintem_ alap, hogy kiékeli az ember egy ilyen gitárnál, az onnan nem jelent gondot. A potik, elektronika gondolom úgy űbergagyi, ahogy van, de majd cseréli az ember legfeljebb. Ha a nyak rendben van, ha be lehet lőni jól az oktávokat, oké.

2018. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Esetleg a squier affinity strato vagy Ibanez IJRG200-BL ?

Mi a véleményed ?

IBANEZ GRG-140 SB ?

IBANEZ GRX20-JB ?

2018. jún. 2. 13:29
 8/10 Mojjo ***** válasza:
100%

A Squier Affinity Strato-t én is említettem. Lehetőleg HSS hangszedő konfigurációban, és igen, ajánlható. Persze, az Affinity bőven nem egy Standard, pláne nem egy Classic Vibe, de kezdéshez megfelel.


Az Ibanez IJRG200-BL teljesen felejtős. Pont azokkal a power sound hangszedőkkel van szerelve, amiknél rosszabbat még életemben nem hallottam.


Az IBANEZ GRG-140 SB szimpatikusnak tűnik, azon már infinity hangszedők vannak, mahagóni testen, ráadásul pofátlanul jól kinéző sunburst színnel :) Tetszik.


Az IBANEZ GRX20-JB egy két humbuckeres gitár. Hiányozni fog a single coil, Sambora rengetegszer single coilos gitárral nyomult. Szóval nem ajánlom arra, amire te használnád.


A most felsoroltakból egyértelműen az Ibanez GRG-140 a nyerő, legalábbis nálam.

2018. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ennyit segítesz nekem, egyébként nálam is az a nyerő, ki tudja lehet az lesz az első gitárom :) . Ha már annyira alulértékelt Sambora, nekem a kedvencem, te hogyan vélekedsz róla ?
2018. jún. 2. 13:51
 10/10 Mojjo ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Sajnos nem sokat tudok róla mondani. Tegnap pont azzal töltöttem az estém egy részét, hogy megnéztem, milyen gitárokat is használt és milyen stílusban gitározott, amikor még Bon Jovi gitárosa volt - mert nem igazán ismertem. Ennyi alapján annyit látok, hogy kb milyen gitár lenne a legjobb, de hogy a zenészt magát véleményezni tudjam, ahhoz ez kevés volt.

2018. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!