Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki tudná nekem értelmezni...

Valaki tudná nekem értelmezni ezt a dalszöveget? Fontos lenni!

Figyelt kérdés

"Csöndes az eső, fut a vihar előtt,

viszi a szíved egy másik elől.

Ez a buta szerelem, gondosan figyelem hogyan bújik elő,

ahogy megremeg a szád, ahogy megnevezed őt…


Hát jöjjön a világ, rabolja mindenem - a buta szerelem, hogy űzi az ilyet, táncol a levegőn, ad másik heverőt, megfogja a kezed, átugrik tüzeken, és fut a legelőn, kifeszül a háztetőn, simítja ráncaid mindenki előtt. Na buta szerelem, tanulhatatlan ez, megállsz a küszöbön:


miért könnyes a szemed, honnan került elő,

milyen fájdalom feszül tükör előtt?

Ez a buta szerelem, gondosan figyelem hogyan bújik elő

egy mohás kő alól, egy mázolt papíron.


Az ablakon benéz és én felém nevet, kibontott hajakon mezítláb szalad el, na buta szerelem jön az ősz, és eltemet, tócsáidban levélhajókon vesztegel, leírom a neved és lassan feldereng az első mozdulat, az első út veled, még fogom a kezed, tanulhatatlan ez...


A láthatárra szőtt idő legyűri az esőt,

tanulom szavaid, többet tudok, mint azelőtt.

Ez a buta szerelem, gondosan figyelem hogyan bújik elő,

figyelem a fényt, az ablakodra nőtt..."


2018. jún. 23. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

...hátő, megkockáztatom, hogy talán a szerelemről szól. Jól meg is lett személyesítve benne. Mármint a szerelem. Az a címe, hogy Tanulhatatlan. A szerelem az olyan. Megfigyeli ahogy "kialakul(hat)"... jó hosszan figyeli meg... hogy milyen... bárhol, meg bármikor... és kortalanná tesz, néha meg szomorúvá... hirtelen, váratlan, időtlen...

Miért olyan fontos ez most, ha nyári szünet van?

2018. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Saját célra kellett,nem suli miatt.:)
2018. jún. 23. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!