Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Internetről meg lehet tanulni...

Internetről meg lehet tanulni hegedülni? Esetleg valaki akinek van hegedűje és tudnánk találkozni megmutatná közelebbről?

Figyelt kérdés
18F, Nagyon tetszenek azok a zeneszámok, átdolgozások, amikben van hegedű.Amúgy is Gondoltam rá hogy jó lenne magtanulni egy hangszeren, mert sajnos egyen sem tudok:( nem az a célom hogy hegedűművész legyek, inkább csak saját szórakoztatásra szeretném használni. Ha esetleg valaki aki Budapesten vagy környékén lakik és össze tudnánk hozni egy találkozót ahol elmagyarázna egy pár nagyon alap dolgot,pl:tartás, vonó tartása, mire számítsak az újjaim szempontjából, azt nagyon megköszönném:) erre csak azért volna szükségem mert oké hogy nagyon tetszik a hegedű hangja, de ha életemben nem fogtam még akkor igazából fogalmam sincs hogy mi is ez,mivel jár,mennyire fekszik ez nekem.

2018. júl. 17. 11:36
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Nem egyszerű. Ha jól tudsz angolul (értsd: gond nélkül megértesz kb mindent), rendkívül sok időt és energiát fektetsz bele és nagyon megfontoltan, apró lépésenként haladsz, minden lépésedet ötvenszer ellenőrizve és újra ellenőrizve, akkor esetleg mehet.

A hegedű az egyik legnehezebb hangszer, főleg, ha magunk akarjuk megtanulni. A legtöbb hangszernél csak meghatározott magasságú hangok képezhetőek - zongorán leütsz egy billentyűt, gitáron lefogsz egy húrt egy bundnál -, amik megfelelnek egy-egy pontos zenei hangnak (ha jól be van hangolva az a hangszer persze). Így nem tudsz hamisan játszani, "csak" rossz hangot tudsz véletlen megszólaltatni maximum. Hegedűnél viszont nem ez a helyzet, ott neked kell pöccre pontosan a hangmagasságot képezni, ehhez pedig az ujjaidnak sebészi pontossággal kell matatniuk a fogólapon. Nem egyszerű móka, főleg nem egyszerű, ha magadnak kell rájönni, hogy mikor is jó és mikor nem.


Itt a négyes hozzászólásban összeszedtem pár dolgot, hogy mit érdemes megtenni, ha az ember maga szeretne megtanulni egy hangszeren játszani:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__8997083-ott..


Bár gitárról írtam, ugyanezt vonatkoztathatod egy az egyben hegedűre is. Hegedűnél még egy extra lépést érdemes megtenni: vegyél egy kromatikus hangolót, vagy akár tölt le egy ilyen appot mobilra, és miközben hegedülsz, néha állj meg egy-egy hangnál és nézz rá, hogy pontosan játszod-e azt a hangot.


De a legjobb lenne, ha mindezek helyett keresnél egy jó tanárt.

2018. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válayzt:) hát igen tanárral teljesen más lenne de ha lenne rá pénzem talán nem is írtam volna ki ezt a kérdést:D és hát teljesen reális szerintem amit leírtál, és hát igen kitartás és aprólékosság.
2018. júl. 17. 12:59
 3/5 Mojjo ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha tanárra nincs pénzed, hegedűre sem lesz. A hegedű nem épp egy olcsó hangszer, már ha használhatót szeretnél venni. Persze vannak hegedűnek látszó tárgyak már akár 30 ezer forint körültől is, de azok döntő többsége teljesen alkalmatlan arra, hogy megtanulj rajtuk hegedülni - felejtsd el őket, kidobott pénz lenne. Ha egy olyan hangszert szeretnél venni, amin egyáltalán reális esélyed van helyesen és jól megtanulni játszani, alsó hangon egy 120-150 ezret bele kell fektetni. Felfelé persze bőven lehet menni innen is, lefelé nem igazán.
2018. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hegedulni megtanulni tanar nelkul 99.9% lehetetlen.


Alternativak: gitar, ukelele, szintetizator, furulya


Ezek a hangszerek alkalmasok sajat szorakoztatasra es olcsoak.

2018. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:

@4: Ez mondjuk nem igaz. Ha valaki meg tud helyesen tanulni gitározni tanár nélkül, az meg fog tudni tanulni hegedülni is. Ha valaki nem tud megtanulni hegedülni, az gitározni sem fog megtanulni, helyesen semmiképp. Ugyanez igaz zongorára is. Vagy bármi komolyabb hangszerre.


Nehéz megtanulni, de bőven nem lehetetlen. Igen, hegedűnél folyamatosan figyelni kell, hogy megfelelő hangmagasságot sikerült-e eltalálnunk - ezt lehet ellenőrizni úgy, hogy a hangológpet odabiggyesztjük az orrunk elé. Hegedűvel a vonókezelést sem egyszerű megtanulni - az első időknen olyan hangokat fogunk tudni előcsalogatni a hangszerből, ami maximum tömegoszlatásra, meg különösen kegyetlen kínvallatásra használható, zenei értéket nyomokban sem tartalmaz. Ezen túl kell lendülni és menni kell előre. És kell egy jó hangszer, ahol a híd megfelelően kialakított, megfelelő az íve, magassága stb stb, hogy ne szivassuk agyon magunkat - ehhez pedig viszonylag mélyen a zsebbe kell nyúlni, úgy sejtem, mélyebben, mint ahogy a kérdező tud. És ez a buli ezért akad el itt, nem azért, mert nem lehet magunktól megtanulni hegedülni.


Elszántság és odafigyelés, tudatosság kérdése, ennyi, nem több.


Érdemes ezt a csatornát nézni, az első kb. fél évben tanár nélkül, youtuberól tanult a csaj, utána pedig egy néhány órát vett tanártól, de többnyire továbbra is netről tanult:

https://www.youtube.com/channel/UCMGf-4TZDqNG97yqY5WPTCA

2018. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!