Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tegyek, ha a hegedűm lába...

Mit tegyek, ha a hegedűm lába kiugrott a helyéről?

Figyelt kérdés

Az igazat megvallva még eléggé kezdő vagyok ebben, még sosem volt saját hegedűm. Tegnap be akartam hangolni és az E húrt kellett volna még feljebb hangolni, de mindig mikor megtekertem egy kicsit a kulcsot egy bizonyos magasság után magától látványosan lejjebb ment és azt hiszem a harmadik ilyennél el is szakadt a húr. Volt itthon pót húr szóval tettünk bele, ami állítólag jobb minőségű mint ami a hegedűben van, de amikor be akartam hangolni vele is ugyanaz volt a baj, hogy lejjebb ment a kulcs. Ezt a húrt már nem feszegettem annyira, mert féltem, hogy elszakadt, de a második próbálkozásomnál kiugrott a hegedű lába. Egyszer sikerült visszarakni, de az újabb hangolásnál megint kiugrott. Most a helyén van, de már nem merem behangolni és nem tudom mit tehetnék. Ha lehet először otthon próbálnám meg helyre hozni.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 24. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A kulcsról: a kulcsnak meg kell állnia ott, ahová húztad és könnyen kell forognia. Ha ezt nem teszi, első lépésként be kell kenni valamivel. Létezik erre a célra speciálisan kifejlesztett kulcskenő anyag, hangszerboltban lehet kapni. Aki erre nem akar pénzt költeni, az krétázni szokta, de annak az a hátránya, hogy általában be is ragad tőle a kulcs.

Ami a lábat illeti, a teljesen leeresztett húrt, vagy húrokat sosem szabad rögtön a megfelelő magasságig húzni, mert a hangolás közben a láb a fogólap irányába dől. Tehát megfogod a lábat két oldalról két kézzel- helyére állítod óvatosan- kicsit húzol a húrokon- megnézed megint a lábat, merőlegesen áll-e, ha kell, megigazítod- kicsit húzol megint a kulcsokkal- stb., stb.

Közben vigyázni kell, hogy a helyén maradjon, az talp ne mozduljon el előre, hátra, vagy oldalra, maradjon a pontos helyén.

Ez ilyen babra munka.

2018. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha inkább elviszed hangszerészhez. Kezdőként én is ugyanígy jártam, csak nálam még el is tört a húrláb, mert elég régi volt már és eleve meg volt repedve.

Elvittem hangszerboltba, másnap mehettem is érte és egyáltalán nem kértek érte nagy árat (párszáz forint volt), úgyhogy szerintem ne kockáztass, de persze te döntöd el, hogy mit csinálsz. :) Az is lehet, hogy nem is kérnek érte semmit, mivel csak be kell állítani a húrlábat, meg be kell hangolni a hegedűt. Nekem új lábat kellett berakni, és mondták, hogy az nem öt perces munka.

2018. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

És tudnátok még tanácsot adni, ha mégegyszer úgy járnék, hogy túl feszül a húr, de felljebb kellene hangolni? Ilyenkor mi a teendő?

2018. júl. 25. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én egyszer próbáltam még felhangolni, de szakadt a húr, úgyhogy azóta mindig a hegedűtanáromra bízom az ügyet. Elméletben csak annyit tudok erről, hogy nagyon, nagyon óvatosan kell tekerni a kulcsokat, és behangolás után előfordul, hogy rövid időn belül újra kell hangolni, mert ereszt a húr, de egy idő után be fog állni. Ha nincs hegedűs, vagy hegedűtanár ismerősöd, akkor szerintem ismételten egy hangolót kellene felkeresni, ő biztos többet tudna segíteni ebben. :)
2018. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!