Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Budapesten tudnátok ajánlani...

Budapesten tudnátok ajánlani olyan oktatót, aki fingerstyle stílusban megtanítana gitározni teljesen kezdő szintről?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni gitározni újra és ez a stílus az, ami tetszik, viszont oktatóval szeretném elkezdeni, mert több, mint tíz éve nem gitároztam és akkor is csak kezdő szinten voltam.

2018. júl. 28. 21:39
1 2 3
 1/28 Mojjo ***** válasza:
100%

Kifejezetten fingerstyle stílust oktató tanár tudtommal nincs Magyarországon, vagy legalábbis nem tudok róla. Legalábbis, ha fingerstyle alatt a Sungha Jung, Gabriella Quevedo, Alexandr Misko, Edie van Meer, vagy ha már magyar, Gergely Péter féle igényes és technikás stílusra gondolsz.

Némi ujjal pengetés persze benne van minden könnyűzenei repertoárban (is), de az nem épp ugyanaz.


Én azt javaslom, hogy keress egy klasszikus gitártanárt (kis segítség: [link] ), plusz, ha csak lehet, egy flamenco gitár tanárt mellé és ha fémhúros akusztikussal akarsz játszani (gondolom, azzal akarsz), kérdezd meg tőlük, hogy nem lenne-e gond, ha ilyen gitárt vinnél nylonos helyett hozzájuk.


Ha lesz jó klasszikus, meg flamencos alapod, akkor igen-igen jó pengetéstechnikai háttered lesz ahhoz, hogy kialakítsd a saját stílusod, és baromi jó fingerstyle dolgokat művelj.


Arra azért számíts, hogy az elején nagyon unalmas lesz, nagyon nem lehet majd látni, hogy a fenében is lesz a későbbiekbek ebből igazán jó gitárjáték, és hosszú hónapok fognak kelleni, mire alakul valami, de ez egy ilyen buli. Csak így lehet előre haladni.

2018. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Mojjo, köszönöm a gyors válaszodat!


Igen, az ő videóikat néztem meg, plusz van egy barátom, aki fingerstyle-ban gitározik és nagyon szeretem a játékát. Magyarok közül még Demény Gergelyt szeretem. A barátom videókból tanult meg gitározni, de én nem érzem magam elég kitartónak ahhoz, hogy csak videók alapján nulla tudással fejlődjek olyan szintre, amire szeretnék eljutni.


Klasszikus gitárom van, nem akusztikus :) akkor azt hiszem ez még előnyösebb is, mintha fémhúros lenne.


Köszönöm a linket, át fogom nézni. Az nem baj, hogy sok idő, mire lesz belőle valami, amíg tudom, hogy lesz eredménye, türelmes vagyok, mert jó munkához idő kell és sok gyakorlás.

2018. júl. 28. 22:14
 3/28 Mojjo ***** válasza:

@2:

"Klasszikus gitárom van, nem akusztikus"


Attól tartok, egy közkeletű tévedés áldozata lettél. Itt az első hozzászólást olvasd el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9413788-mi-..


Nem a te hibád, sajnos ez a téves, rossz terminológia nagyon terjedőben van.


Amúgy igazából mindegy, hogy fémhúros, vagy nylonos a gitárod, mindkettőn el lehet játszani ugyanazt, csak az számít, hogy kényelmes legyen neked a gitár és szeresd a hangját. Ha a nylonos hangját szereted jobban és azt érzed kényelmesnek, akkor az a jó út. Ha a fémhúrosét, akkor az. Ne aggódj, egy jó tanár nem akad fent a fémhúros gitáron, akkor sem, ha klasszikus, vagy flamenco zenét tanít, aki meg fennakad, az úgyis annyira rugalmatlan, hogy valószínűleg amúgy is nehéz lenne vele dűlőre jutni.


Helyes, a kitartás nagyon fog kelleni, de nagyon megéri :) Hajrá, csak keményen, csapj oda neki!

2018. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Mojjo ***** válasza:

Megnéztem ezt a Demény Gergelyt, ugyanis nem ismertem. Nem rossz, nem rossz, sőt :) Szóval köszi a tippet!


Cserébe mutatok három yt csatornát, ahol nylonhúroson nyomják a fingerstyle-t (OFF: ha ezt Waff fórumtárs látja, jót mosolyoghat egy régi vitánk emlékére :) ). Íme:

- Thomas Zwijsen: https://www.youtube.com/user/ThomasZwijsen2007


- Beyond the guitar: https://www.youtube.com/channel/UC8LgDpDsFXiwYupTihnTF5g


- AcousticTrench: https://www.youtube.com/user/AcousticTrench


Érdemes rájuk nézni :)

2018. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javítást! Valóban, annyira nem voltam tudatában annak, hogy hogy van a helyes elnevezés. Azt akkor legalább jól írtam, hogy nekem klasszikus gitárom van. :)

A nylon húrosnak szeretem jobban a hangját, sokkal lágyabbak a hangjai számomra, kellemesebb a fülemnek is.

Kényelmes alatt mire gondolsz? Úgy tudom ezen a legnagyobbak a húrtávolságok, de még így is vért izzadok, hogy bármit is lefogjak, pedig ahhoz képest, hogy nő vagyok hosszú ujjaim vannak. Emiatt is hagytam abba régebben, mert nem volt sikerélményem, azt éreztem, hogy nem tudok lefogni úgysem egy rendes akkordot sem. Zongorázni és dobolni szerettem volna mindig, viszont a fingerstyle kicsit a zongorázásra emlékeztet, ezért újra belelkesültem és most tényleg szeretném megtanulni, csak kicsit tartok a kudarctól is az előző rossz élményeim miatt.


Köszönöm szépen a linkeket, megnézem őket, és persze a segítségedet is köszönöm! :)


Gergő nem csak nagyon jól játszik, de nagyon kedves és segítőkész is. Jó lenne, ha minél többen megismernék az ő zenéjét is, megérdemelné. :)

2018. júl. 28. 23:11
 6/28 Mojjo ***** válasza:
@5: A nagyobb húrtávolságok azt jelentik, hogy nagyobb terpeszt kell vennie az ujjaidnak, hogy elérjenek a megfelelő pozícióba. Ez van akinek kényelmes, van, akinek nagyon nem. De ha a nylonhúrok hangját szereted jobban, emiatt ne válts semmiképp fémhúrosra. Helyette inkább rendszeresen tornásztasd, nyújtsd az ujjaidat. Illetve két pár chi-kung golyó beszerzését is ajánlom: egy kisebb és egy nagyobb szettét. Segít lazának és mozgékonynak tartani az ujjakat, jól jöhet egy gitárosnak.
2018. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Mojjo ***** válasza:
És ne félj a kudarctól, menni fog ez. Nem lehetetlen, csak nehéz, de ha kellő időt, energiát és főleg lelkesedést beleteszel, akkor nem lehet baj :)
2018. júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :) Ha lesz lehetőségem akkor azért kipróbálok majd egy fémhúros gitárt is. Megnéztem ezeket a golyókat, amiket ajánlottál, ha szerinted segít, akkor majd beszerzek ezekből. Az ujjaim hajlékonyságával alapvetően nincs probléma, mert ízületi gyengeségem van, emiatt nagyon hajlékony vagyok, ami persze az ujjaimban lévő ízületeknél is ugyanúgy megvan. Ezért sem értem, hogy a hosszú ujjaim és a rugalmas, hajlékony ízületeim ellenére miért okoz ilyen nehézséget a húrok lefogása. De majd gyakorolni fogok és biztos menni fog. Köszönöm a sok segítségedet, a lelkesedésem remélem ki fog tartani, mert ez a fingerstyle stílus végre olyan, amire azt hiszem mindig vágytam és tényleg a magaménak érezhetem. A zongorázás iránti vágyamat is ki tudom vele elégíteni úgy vettem észre a videók alapján, úgyhogy már csak egy jó tanár kell. Remélem találok egyet, akivel jól tudunk együtt dolgozni. :)
2018. júl. 28. 23:38
 9/28 Mojjo ***** válasza:

@8: Nem olyan egyszerű dolog a húrok lefogása, teljesen normális, hogy eleinte nehezen megy.


Viszont, ha a zongora tetszik, lehet, neked konkrétan a klasszikus gitározás lenne a testhezillő, nem a modern fingerstyle. Csak ízelítőképp két videó, hogy átérezhesd a stílust:

- [link]


- [link]


Nem ilyesmi lenne, ami igazán közel van ahhoz, amit zongorán elképzeltél magadnak? :)

2018. júl. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videókat, ezek is nagyon tetszenek, de a fingerstyle-ban van valami kis plusz, ami miatt nagyon vonzó számomra. Most megnéztem még pár youtube videót ebben a stílusban és annyira különlegesnek érzem azt, ahogy játszanak. Első számnak a kedvencemet, a nothing else matterst szeretném megtanulni. Már elkezdtem, viszont érzem nagyon az alapok hiányosságát, pedig nem tűnik egy nehéz dalnak.
2018. júl. 29. 00:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!