Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Vettem egy gitárt,...

Gitárosok! Vettem egy gitárt, de sajnos kicsit rozsdásak a bundok rajta, ezt a rozsdát mivel lehetne leszedni, hogy a nyak és a fa ne sérüljön?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A legkorrektebb, ha kicseréled, vagy kicseélteted őket.

Biztos rozsda egyébként, nem valami másfajta lerakódás? Kezdd el óvatosan megtörölgetni valami szesszel (kerítésszaggató pálinka, ruppótlan vodka stb., ami van otthon, de nincs gusztusod meginni), és figyeld, mi marad a rongyon. (Érdemes egyébként a fogólapot is átdörzsölgetni, hogy lejöjjön róla a zsíros barna lepedék, ami undi, de ne sikáld erősen, mert a rózsafa fogólapot képes fakítani.) Ha az alkoholos tisztítás után is rajta marad, az tényleg rozsda. A bund kiszedése nélkül szerintem vegyszerrel ne kísérletezz, marad a nagyon finom csiszolópapír, de csak nagyon óvatosan, hogy a fogólaphoz ne érj hozzá. A fogólapot maszkold le, biztos ami biztos. De még így is sziszifuszi meló nagyon. És vigyázni kell, nehogy a bund profilját elcsiszold.

Én ezt tenném, bár nekem szerencsére még soha nem rozsdásodott el. Egy-két ilyet láttam, jellemzően igénytelen alakoknál, akiknél a gitár ridegtartásban volt.

2018. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként nem kopottak a bundok,2000-es polírpapírral ki tudod fényesíteni. A fogólapot ragaszd le maszkolószalaggal, akkor nem kened bele a dzsuvát. Ha már kopottak, egy síkolás kell, de az már gyakorlat nélkül nem fog menni
2018. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!