Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet még belőlem professzioná...

Lehet még belőlem professzionális zenész?

Figyelt kérdés
Nagy álom, hogy professzionális zenész legyek, de nagyon sokáig nem volt rá alkalmam arra, hogy zeneelméletet tanuljak ill.arra, hogy megtanuljak hangszeren játszani mivel egy kis "zúg településen" éltem.(Szóval teljesen laikus vagyok) Nagyon körülményesen tudtam volna, csak tanárhoz járni . Most 21 éves vagyok, nemrég költöztem el egy nagyvárosba.

2018. aug. 6. 18:49
 1/9 Mojjo ***** válasza:
75%

A tanuláshoz nem tanár kell, hanem elhatározás, lelkesedés, kis önállóság és az, hogy tényleg nekikezdjen az ember. Így a 21. században a legmélyebb szintekig megtanulhatja a zeneelméletet az ember tanár nélkül is, ha a fentiel megvannak. A hangszeres tanulás más kérdés, de egy szintig, kellő odafigyeléssel nem legyőzhetetlen.


Ha igazán komolyan ráfekszel és van kellő kézügyességed és hallásod, nem kizárt, hogy még most is megcsíphető egy ilyen pálya, de a fent említett tulajdonságok most is nagyon kellenének, ezért igen rossz előjel, hogy a kis település eddig megakadályozott a tanulásban. De - főleg ilyen korban még - változhat az emberek hozzáállása, szóval nem teljesen reménytelen.


Komolyzene, vagy könnyűzene érdekelne?

2018. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21 évesen elkezdve hivatásos zenész már nem igazán lehetsz.
2018. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Könnyű zene, leginkább rock és heavy metál.
2018. aug. 6. 20:29
 4/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Akkor nem nagyon késtél még le semmiről. Viszont ebből, hogy megélj, irdatlan nagy mák kell (és sok minden más, pl kapcsolatépítési képességek).
2018. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 veterán vas ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy sokan vannak olyanok, akik ebben a korban már konzervatórium-szinten művelik a zenét. A zeneiskolába járó gyerekek nagy része, 6-8 éves kortól napi rendszerességgel jár szolfézsra, hangszeres órákra, karénekre, ám mindezek ellenére, nagyon kis százalékuk választja a zenét életcélul. Ezzel nem akarom elvenni a kedved, csupán csak jelzem, hatalmas lemaradást kell behoznod, és még akkor sem biztos, hogy sikerül professzionális zenésszé válnod.


Szóval piszok nehéznek ígérkezik 21 évesen nulláról a csúcsra jutni, na de erre mondják, hogy innen szép a győzelem. ;)

2018. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: Könnyűzenéhez nem kell gyerekkortól tolni a zenélést. Van mit behoznia, de ez simán meglehet.
2018. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


:D (persze tehetség és szorgalom is kell hozzá)

2018. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni. Nem kell mindent feltenni erre a lapra. Aztán vagy sikerül, vagy nem.
2018. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ZorPrime ***** válasza:
#2: igen, ebben sok igazság van, de nem lehetetlen, ámbár kivételes tehetség és szorgalom kell hozzá, én tudok egy gitárosról, aki 20 évesen fogott bele (igaz, volt billentyűs hangszeres előélete, de eredetileg nem zenésznek készült, hanem gyógyszerésznek, de otthagyta és csak a zenére koncentrált utána) és jónevű, igen technikás zenész lett belőle :)
okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!