Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleménytek a Cradle of...

Mi a véleménytek a Cradle of Filth-ről?

Figyelt kérdés
Én személy szerint imádom viszont sok gothtól hallottam már, hogy nem igazi goth zene, mert az a Bauhaus-nál és hasonlóknál kezdődik. Tudom, hogy nem tiszta goth, de jócskán tartalmaz (főleg kb 2000-től) ilyen elemeket és témákat. Illetve nektek mennyire jön be a Devilment?

2018. aug. 9. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a CoF egyedi, korszakalakotó, műfajteremtő - azt hiszem ez kétségtelen. A Midian albumig imádtam őket! A Bitter Suites to Succubi lemeznél már éreztem, hogy valami nem oké, azóta pedig kifejezetten nem tetszik. A régieket viszont imádom!

Sokan azt mondják, már akkor "elromlott", mikor kidobták az ominózus filmjüket...


Hogy nem tiszta goth? A CoF death metalként kezdte, szimfónikus black metalként folytatta (ez volt az igazi erőssége!), majd (sajnos) átvedlett valamibe, amit ők maguk extrém gótikus metalként aposztrofálnak.

De ez nem goth! Legfeljebb gótikus metal - annak is valami avantgárd alzsánere. A goth zene egészen más. Pontosabban van különbség gótikus metal, tradicionáis gótikus rock, darkwave, poszt-punk, EBM, és egyéb műfajok között. Mindenesetre a tulajdonképpeni "goth zene" csakugyan valahol ott kezdődik, hogy Bauhaus, The Cure, The Sisters of Mercy, Joy Division, Fields of Nephilim, egészen a Depeche Mode-ig.

2018. aug. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor én éltem tévedésben eddig, de nem tehtek róla. Nekem mindig a Nightwish, CoF szövegei adták meg eléggé a goth hangulatot. Persze nincs bajom a fentebb említett zenekarokal sem sőt a mai napig szívesen hallgatok Depeche Mod-ot csak az nekem annyira nem adja át az érzést.

2018. aug. 10. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A hangulattal nincs baj; az kétségkívül gótikus, de ettől még maga a zene, illetve annak műfaja nem "goth zene".

Ha egy kis ízelítőre vágysz - a fentebb említettek mellett - ajánlom, keres rá a "Music from the Succubus Club" c. anyagra. Ez egy soundtrack lemez, ami a Vampire: The Masquerade szerepjátékhoz készült, és érdekessége, hogy az RPG 13 klánját reprezentálandó, 13 dalt tartalmaz 13 különböző előadótól. Nem a leg-hardcore-abb/leg-true-bb goth zene, de jó kis válogatás!

2018. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Majd meghallgatom... Az "ominózus filmjük" alatt egyébként a Cradle of Feart (asszem ez a címe) értetted.
2018. aug. 10. 13:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja,bocs.. Ez kérdés akart lenni :D
2018. aug. 10. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen. A film szinte a Bitter Suites to Succubi lemezzel együtt jött ki, és számomra már akkor egyféle "leköszönés" érzet társult hozzá, ami aztán sajnos be is igazolódott (IMHO).

Szerencsésebb lett volna összehozni anno azt a Clive Barker-féle koprodukciót, és akkor talán olyan színvonalú film születhetett volna, mint a Nightbreed (amin a Midian koncepció-album alapul), vagy a Hellraiser...

2018. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem a Cradle-t. Volt egy idő, amikor én is pózernek tartottam őket, mint sok más ember és őszintén a zenéjük sem tetszett. Aztán adtam nekik még egy esélyt, és azóta nagyon tetszik a zenéjük. A régiek és az újak is. Cradle = atom.
2019. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kainskult ***** válasza:
Bűncselekmény az emberiség ellen. 15 éves kor felett már illik kinőni belőle, rengeteg sokkal jobb zene van... :D
jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!