Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akusztikus gitárt...

Milyen akusztikus gitárt ajánlotok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Nem tudok gitározni, de nagyon szeretnék megtanulni játszani egy hangszeren. A gitár nagyon vonz, kicsit utána is olvastam, és akusztikus gitár lehet a legjobb nekem (főleg pop számokat szeretnék megtanulni játszani) viszont 30 ezer alatt nem igen találtam. Esetleg tudnátok egy olcsóbb márkát mondani, aminek jó a hangzása, és tudok rajta gyakorolni? (Lehetőleg fémhúrosat)

A válaszokat köszönöm szépen :) <3



2018. aug. 17. 14:08
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Első körben azt gondold át/derítsd ki, hogy fémhúros, vagy nylonhúros akusztikuson szeretnél-e játszani. A nylonhúrosoknak lágyabb, gömbölyűbb hangja van, a fémhúrosoknak csilingelőbb, fényesebb.


Olcsóbb árkategóriákban a nylonhúrosból gyakorlatilag csak klasszikus gitárt, fémhúrosból pedig ún. dreadnought-ot vehetsz. A klasszikus gitárnak kisebb a teste, jóval szélesebb a nyaka, a húrok távolabb vannak egymástól, a dreadnought, ill. a legtöbb fémhúros pedig pont az ellentéte: keskeny nyak, közelebb lévő húrok. Ez nagyban befolyásolja a játékérzetet, azt, hogy mennyire kényelmes, vagy kényelmetlen a gitáron játszani, de teljesen szubjektív, hogy kinek melyik tetszik jobban.


A fémhúrok eleinte jobban kikezdik, bántják az ujjakat, mint a nylonhúrok, de ha valaki meg akar tanulni gitározni, ez nem rettentheti el. Na meg a nylonhúrostól is fájni fognak az ujjak az elején, amíg hozzá nem szokik az ember, illetve meg nem keményednek az ujjbegyek.


Én azt javaslom, hogy menj el több hangsuerüzletbe (ha pesti vagy: hangszerker, mezzoforte, eldorádó, árkádia), fogdosd meg a fémhúrosokat, meg a nylonosokat is, nem baj, ha még nem tudsz gitározni, csak vedd kézbe, és próbáld ki, milyen érzés fogni, illetve kérd meg az eladókat, hogy mindkét fajtát pengessék meg neked, játszanak egy kicsit, hogy hallhasd. Így el fogod tudni dönteni, melyik is kell neked.


Ami az árat illeti, a 30 nagyoooon kevés egy gitárra. Ez egy hangszer, ennek megfelelő árral. Ha nagyon alsó-alsó kategóriás gitárokat nézel, egy nem jó, de legalább már használható klasszikus kis szerencsével megcsíphető 30-ból, a fémhurosokért 40 feletti összeget kell adni - legalábbis azokért, amiket meg is szabad venni, mert nem hulladékok. Jó hangzása egyiknek sem lesz ebben az árkategóriában, nemhogy még olcsóbban (bár a "jó" igen szubjektív fogalom), de legalább megtanulni meg lehet velük gitározni.


Ha olcsóbban szeretnél gitárt, csak a használt hangszerek jöhetnek szóba.

2018. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Azóta körbenéztem, konkrétan mennyibe is kerülnek a már megvehető gitárok.


Fémhúrosból a Cort AD-810 a legolcsóbb bevállalható, 33 ezer körüli összegért, szóval olcsóbban, mint gondoltam: [link]


Nylonosból a Cara Bogner 160 egy korrekt modell, 28 ezer alatt: [link]

2018. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
WOW Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D Igen, gondoltam hogy nem érdemes 30 alatt gitárt vásárolni, de mivel először gyakorlással kezdenék, nem tudtam, hogy hogyan döntsek: vegyek egy drágább gitárt, vagy inkább egy olcsóbbat, és ha belejövök, veszek egy profibbat.
2018. aug. 17. 15:35
 4/7 A kérdező kommentje:
És ezek szerint rosszul informálódtam, úgy tudtam, hogy a klasszikus gitárok a nylonhurosak, és az akusztikus gitárok a fémhúrosak, de úgy tűnik akusztikusból is van nylonhúros
2018. aug. 17. 15:44
 5/7 Mojjo ***** válasza:

@4: Alapvetően kétféle gitár van: elektromos és akusztikus. Elektromos gitárok azok, amik csak hangszedő és elektronika segítségével, valamilyen erősítőre kötve adnak normális, jól hallható hangot, enélkül csak halkan cincognak. Az akusztikus gitárok pedig azok, amelyikeket elektronika és erősítő nélküli megszólalásra terveztek.


Az akusztikus gitárokat tovább lehet bontani két nagy csoportra: fémhúros és nylonhúros akusztikus gitárokra. A nylonhúros akusztikusokat pedig még tovább lehet bontani három nagy csoportra: klasszikus gitárokra, flamenco gitárokra és crossover gitárokra.


A klasszikus gitárok tehát az akusztikus gitárok egyik csoportját alkotják (pontosabban az egyik csoportjának az alcsoportját). Minden klasszikus gitár akusztikus, de nem minden akusztikus gitár klasszikus.


Az, hogy az akusztikus gitárok a fémhúrosok, nem igaz, hisz vannak nem fémhúros akusztikusok. De az sem stimmel, hogy a nylonhúrosok a klasszikusok, hisz vannak nem klasszikus nylonhúrosok.


Remélem, ez kicsit tisztábbá teszi a képet :)

2018. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@3: Ezzel az a gond, hogy ha először egy túl gagyit veszel, akkor könnyen lehet, hogy elmegy a kedved az egésztől és abbahagyod a gitározást, pedig amúgy, ha egy normális gitárral kezdtél volna, simán megtetszett volna. A nagyon olcsó gitároknak elsősorban nem a hangjával van baj (illetve azzal is, de az még valahogy elviselhető), hanem azzal, hogy nem nagyon alkalmasak játszani, pláne nem tanulni: csavarodott nyakak, túl magas húrok, használhatatlan hangolókukcsok stb stb. Jobb elkerülni őket.
2018. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oooh igy már tiszta :D köszönöm szépen ❤

Nagyon hálás vagyok a tanácsokért ❤

2018. aug. 17. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!