Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár erősítőt vagy...

Milyen gitár erősítőt vagy kombót vegyek?

Figyelt kérdés

Rock-metál zenéhez használnám próbálni és kisebb koncertekre.

Van egy Boss DS2 pedálom amivel a keményebb torzítást meg tudom oldani.

kb 80000ftot szánnék rá.

Eddig a Kustom KG100FX212 2.0-ra gondoltam.

Szerintetek az jó vagy van jobb ebben az árkategóriában?



2018. aug. 22. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kategóriában szerintem a Fender Champion 100 jó választás lehet. Illetve használtan még kapható a Fender FM212, ami a Champion 100-as előző verziója volt. De az FM212-ből csak a szürke vászonos verziót szabad megvenni, a fekete huzatos sokszor széria hibás. Ezek hasonló felépítésűek, mint ez a Kustom. De a Kustommal nincs tapasztalatom, illetve metálban sem vagyok otthon. De a Champion 100 és FM212 egy jól kezelhető, "univerzális", nagy teljesítményű erősítő. Viszont szerintem próbáld ki őket vásárlás előtt, mert simán meglehet, nem egyezik az elképzeléseddel vagy nem jönnek ki jól a pedáloddal.
2018. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fender Champion 100at néztem én is.

Az a baj, hogy azon nincs hangszóró kimenet ha esetleg bővíteném egy ládával.

2018. aug. 22. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Pusztán ez ne tántorítson el, a beépített hangszórók helyére simán felforrasztasz egy jack csatlakozót, abba pedig mehet a megfelel paraméterű láda. Most hirtelen találtam is egy fórumbejegyzést, ahol valaki pont ilyet csinált:


[link]


Gitárosként hosszútávon amúgy sem árt, ha szerzel egy kis elektronikai ismeretet. :)

2018. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Ennyiből ki tudsz fogni jó fullcsövest is. Sok tranyós kombóm volt màr. Kàr volt velük próbàlkozni. Ez a Kustom csak pénzkidobàs. Pl. Laney LC30 vagy VC30. Igaz egy 20al dràgàbb de megéri.Persze hasznàltan.Pedàl se kell hozzà.Gs fanaticon nézelödj.
2018. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk Laney LV300t?
2018. aug. 23. 10:30
 6/7 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Inkàbb LC v VC széria. Egy 30w-os böven elég fullcsövesbe.Max 50w de az màr lehet sok.Nekem az sok volt, el is adtam.
2018. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gipsz Jakab24 ***** válasza:

pl ez de ez màr tényleg brutàlis nagyot szól meg nehéz is.Nekem a súly is szempont volt.A 30w simàn kiszolgàl mindenhol szóval inkàbb azt ajànlanàm.Most abból nincs fent jó àllapotú de kivàrnàm.


[link]

2018. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!