Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok figyelem! Tremoló...

Gitárosok figyelem! Tremoló kar beszerelése?

Figyelt kérdés
Van egy Cort X1-es gitárom. A tremoló kart külön adták hozzá kb fél éve, amikor vettem. Az interneten sehol egy leírás vagy egy videó, hogy, hogyan szereljem be. Valaki tudna segíteni vagy jobban járok, ha az üzletben kérdezem meg?

2018. aug. 28. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menetes a kar? Mert akkor fogod és betekered.
2018. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Menetes, de betekerem és használhatatlan... kaptam hozzá egy rugót is. Azt nem kell beszerelni?
2018. aug. 28. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy használhatatlan?

Mekkora az a rugó?

2018. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugyan akkora mint a gitártest hátulján lévő 3 másik rugó. A használhatatlan alatt pedig azt értem, hogy konkrétan bele van tekerve és ennyi semerre sem mozdul (kivéve persze menetirányba)
2018. aug. 28. 21:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha gondolod küldök képet
2018. aug. 28. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egy tartalék rugó, általában ötnek van helye hátul, van aki kettőt használ belőle, van aki ötöt, húrvastagságtól, egyéni ízléstől függ, ki hogyan állítja be.

Ha nem tudod mozdítani (tudod, csak nagy erővel), akkor túl feszesre vannak húzva a rugók. Hátul a testhez fogatva van egy lemez, ezzel vannak beakasztva a rugók végei. A lemezt 2 csavar tartja, ezek tekergetésével lehet beállítani a rugófeszességet. Ha kijjebb tekered őket, könnyebb lesz billenteni a tremolót.

Ezt a fajtát kétféleképpen is be lehet állítani, lehet úgy, hogy a rugók alaphelyzetben teljesen a testre húzzák a hidat, meg úgy is, hogy lazább rugókkal alapállapotban sincs a testen, így nyújtani is lehet a húrokat a karral.

Tegyél fel képet, ha gondolod. A hátuljáról is.

2018. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2018. aug. 28. 21:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! Még annyi kérdésem lennem hogy a karnak mennyire mozgathatónak kell lennie. Tehát a rugók kb milyen lazák legyenek. Vagy ez már kényelem kérdése?
2018. aug. 28. 22:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen testreszabás kérdése, fogsz is korrigálni párszor! :)
2018. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Azt hittem valami nagy dolog lesz :D
2018. aug. 28. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!