Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fender Jaguar gitárnyak...

Fender Jaguar gitárnyak felszerelhető stratocaster testre?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a 610mm-es gitárnyakat szeretném feltenni egy squier stratocaster testre. Vagy stratocasterre csak azonos márkájú nyakat lehet tenni? Esetleg ez vastagabb? A másik meg hogy egyébként kell e valamire külön figyelni, amikor új nyakat teszek fel a gitárra? Érdemesebb szakemberrel csináltani, vagy nem igényel különösebb tudást?


2018. szept. 1. 17:45
 1/8 Mojjo ***** válasza:
Technikailag éppenséggel felszerelhető, de ha megfeszülsz sem lesz jó az intonáció. A strat 648mm-es menzúrájú nyakra van tervezve, ennek megfelelő helyen van a híd. Ha erre egy 610mm-es menzúrájú nyakat raksz, hamis lesz a gitárod. Esetleg a hidat lehet arréb rakatni szakemberrel, de nem tudom, megéri-e. Egy nyak + minden szerelési költség már szép összeg.
2018. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Minek?
2018. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
@2: Azért, hogy kisebb menzúrája, ezáltal kisebb bundtávjai és (azonos húrok mellett) kisebb húrnyomása legyen.
2018. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, akkor elvetem ezt az ötletet. Majd veszek egy capot, meg lejjebb hangolom a gitárt
2018. szept. 2. 15:41
 5/8 Mojjo ***** válasza:

@4: Egy tipp. Ha így teszel, használj eggyel vastagabb húrkészletet, mint eddig, legalábbis, ha a fő cél a bundtávok csökkentése, nem pedig a húrnyomásé.

Azaz pl ha eddig 9-est használtál, a capo + húrlehangolás kombóhoz használj 10-est, ha eddig 10-est használtál, használj 11-est.

2018. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, már én is gondoltam erre. Meg is vettem már a 11 es húrkészletet. Valószínűleg a 2. bundra teszem majd a capot, és maradok standard e ben.
2018. szept. 3. 10:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Bár lehet hogy előtte a nyakra ráfér valami bundcsiszolás, mert elég zörgős. De végül is ezért talán felesleges 80 ezerért nyakat venni, talán meg lehet normálisan csinálni.
2018. szept. 3. 11:01
 8/8 Mojjo ***** válasza:
@7: Valószínűleg ha elviszed beállíttatni, már az megoldja a problémádat, nem 80 ezerért, hanem kb 8 ezerért.
2018. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!