Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen 30-40-50 körüli elektro...

Milyen 30-40-50 körüli elektroakusztikus gitárt ajánlotok, mely az akkordozás mellet kedvezőbb akár a fingerstyle "játékra"? (Kezdő) (Akár használt is! )

Figyelt kérdés

2018. szept. 1. 18:48
1 2
 1/16 Waff ***** válasza:
Kezdőként nem hinném hogy van értelme az elektro-akusztikus gitárnak. Jobban jársz egy mezei akusztikus gityóval. 33 körül pl egy Cort AD810.
2018. okt. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:

Gyakran játszanál közönség előtt, kihangosítva? Ha nem, akkor csatlakozom az előttem szólóhoz, inkább egy jobbféle sima akusztikust keress. Fingerstylera mondjuk:

[link]

2018. okt. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlott gitárokat!

Igen, alkalmanként lehet, hogy előfordulna, ezért írtam, így lenne effektívebb. Igy esetleg opció?

Egyébként miért (laikusként nem értek hozzá annyira), függ a gitár hang-(/bármi) minőségétől, hogy kihangosítható?

2018. okt. 13. 22:16
 4/16 Mojjo ***** válasza:
@3: Egész egyszerűen az elektronika plusz pénzbe kerül, nem kevésbe, így ugyanannyi pénzért az elektroakusztikusok vagy jóval rosszabbak akusztikusan használva, vagy ugyanolyan minőség mellett jóval drágábbak.
2018. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Áhh, értem. És ha hajlandó lennék rá a hasonlóan jó hangzásért költeni mondjuk 50ig, akkor valami opció van, ami elfogadható? :)
2018. okt. 14. 13:11
 6/16 anonim ***** válasza:
50. Annyiért elég jó Yamahát vehetsz. Hangszedőt és elektronikát külön is lehet kapni, fel-fellépni szerintem elég, amíg nincs jobb, gyakorolni meg nem sok inspiratívabb van ennyi körül.
2018. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Waff ***** válasza:
50 ezerért nemnagyon kapsz jó elektronikával szerelt gitárt. A jó elektrakusztikusok 120-130 körül kezdődnek...alatta meg...én nem mondom hogy használhatatlan az elektronikájuk...de eléggé "érdekes" hangokat adnak ki. 50 körül vegyél egy mezei akusztikus gitárt (pl Fender CD60 vagy Cort Earth 70) és jól jártál.
2018. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem.

És nyilván vágom, hogy minőségi darabot kéne vennem, de jelenleg ekkora a keret, amit rászánok. Tudnék többet is, de kezdőként nem akarok "beleugrani" nagyon.


Köszi a tanácsokat.

@Waff, egy régebbi beszélgetésben @Mojjo megcáfolta elég ész érvekkel, hogy pl a Fender CD60 nem igazán megfelelő fingerstlye tanuláshoz, üzéshez, viszont engem érdekelne a fingerstlye.

Esetleg más, 40-50 körül?


Vagy, @Mojjo, a linkelt gitár szerinted megfelelő? (Már amennyire az lehet...xd)

2018. okt. 23. 01:37
 9/16 Mojjo ***** válasza:

Amit linkeltem? A CD-60-nál testméretben jobban passzol fingerstyle játékhoz, nyakszélességben nem, de ebben az árkategóriában nem tudok olyan gitárról, ami ez utóbbiban is megfelelő lenne.


El lehet mindenen fingerstyle-ozni, csak van, ami kevésbé optimális hozzá. A Fender CD-60 helyett amúgy a CC-60S-t ajánlanám. Testméretre szintén jó fingerstyleos gitár, ráadásul tömör fedlapos, ami nagy plusz. Igaz, kicsivel 50 felett szokott lenni.

2018. okt. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem. Lesz majd mit kipróbálni legalább ;)


Elektroakusztikusban akkor tényleg ne is go gondolkodjak, ha jó hangzást akarok? :/

Mennyit kéne rászánnom, hogy "tűrhető" legyen? Mik jönnének szóba?

(Köszi a késői segítséget!)

2018. okt. 23. 02:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!