Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minden csöves gitárerősítőnek...

Minden csöves gitárerősítőnek van alapzaja?

Figyelt kérdés
Amint a standby kapcsolót is bekapcsolom furcsa, susogós (málydús) hangot produkál. (Mellékesen nem földelt a konektor)

2018. szept. 10. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Egy normális erősítő teljesen zajtalan. Valószínűleg a tápegység része nem túl jól szűrt és onnan jut be.
2018. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A high gain erősítőknél elég gyakori magas torzításnál hogy van alapzajuk, az én Laney Ironheart-om is elég alapzajos kitekert gain-nél, de Mesa-knál is tapasztaltam ezt... Egy jobbféle zajzár pedál megoldja a problémát :D

(de igen a földeletlen konnektor is okozhatja)

2018. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém tiszta csatornán csak egy kis brumm de abszolút semmi sistergés mint a tranyósokon szokott, de torzított csatornán keresztül már bizony elég zajos mint ahogy előttem írták és nem tudok vele mit kezdeni.

Egyébként egy saját készítésű handmade Laney klippem van jelenleg.)

2018. nov. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az ún. „fehér zaj” (white noise) probléma van jelen az erősítődön. Ez okoz alapjáraton (gitár és kábel nélkül) susogást, sistergést. Ez nem javítható probléma, így építették meg az erősítőt. Vannak, akik szerint ez elfogadható jelenség, máskülönben erősítőcsere a megoldás. Még a Mesa Boogie-k között is több típus szenved ilyen problémától, a Fender Supersonic-ról is hallani ilyesmit, míg pl. a Fender Blues Deluxe egy kifejezetten csendes csöves erősítő. Szakember által enyhíthető a zaj, de ez az erősítő hangzásának megváltozásával jár, így erősen kompromisszumos megoldás. A susogó alapzaj egyébként a gitárjáték közben nem halható, viszont a játék szünetében pl. egy szobában már zavaró lehet, és azt gondolom, ugyanígy koncerten is zavaró lehet, ha mikrofonnal történik a kierősítés. Én emiatt cseréltem le egy Mesa F-30-ast, később egy kis Roland Cube 30XL-t (más Cube típusoknál nem tapasztaltam ilyen zavaró problémát). Furcsa, hogy miért gyártanak még mindig alapzajos erősítőket (fehér zaj), miközben egy csomó csendes csöves erősítő létezik.

Megjegyzés: A fehér zaj kapcsán szokták mondani, hogy csőcsere vagy csőtípus csere segíthet a gondon, de sajnos nem így van.

2020. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok esetben az egyenirányítókra (dióda) párhuzamosan kapcsolt 10nf-os fóliakondik megoldást jelenthetnek.
2020. okt. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!