Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a 2 videoton hangfalra...

Ha a 2 videoton hangfalra rákötök egy mélyládát akkor a teljesítménye csökken?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem hogy ha én 2 Videoton D2550 típusú hangfal mellé kötök még egy mélyládát az erősítőre, akkor a 2 videoton hangfalnak még ugyanúgy tönkremehet a mély hangszórója? Ugyanúgy magas hangerő / basszus mellett koppanni fog?

2018. szept. 16. 20:23
 1/1 anonim válasza:

Semmiképpen sem javasolt sztereo rendszert asszimetrikusan terhelni. Ha mindenképpen kellene mélynyomó és csak sztereo erősítőm lenne csatornánként 4 Ohm terheléssel akkor 8 Ohmos Hangfalakkal párhuzamosan 8 Ohmos ládákkal illesztve lehetne rendszert építeni.

Természetesen a mélyládában mindenképp kellene egy minimum 12 db/oktávos hangváltó, hogy kiszűrje a magasabb hangokat.


Én is építettem régebben Videotonos cuccokból házimozit saját építésű mélyládával. Ott több típusazonos erősítő mellett, a mélyhangok esetében egy erősítő csak a ládákra dolgozott. Így finomabban be lehetett állítani a hangfalakra jutó hangerősséget és hangszínt.

2020. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!