Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki tud akusztikus gitáron...

Aki tud akusztikus gitáron játszani, az tud elektromos/elektro-akusztikus gitáron is játszani?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha oltári nagy baromságot kérdezek, de eyáltalán nem értek hozzá.

2018. szept. 24. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig könyvet írsz?

Tud. Csak nem akar.

2018. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi xD ;)
2018. szept. 24. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2018. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát valamit lehet. De néha még egyik elektromos után egy másikon, vagy egyik aku után egy másikon is nehéz. Annyira különbözőek, nem is áll mindenkinek mindegyik testhez.

Nekem van elektromos, és két akusztikus. Mindegyik teljesen más fogású, húrozású, stb. Ujjaknak is más érzés...

2018. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2018. szept. 25. 22:13
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, írj könyvet úgy, ahogy azt egy írónak illik! Menjé' terepre! Keress valakit, aki látott már gitárt és szóba állna veled. Vagy valami. Mert így tuti nem fog menni. Vagy tényleg menj el egy oktatóhoz, fizess két órát és faggasd ki de alaposan!
2018. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
28%

Igazából nem gond, hogy itt kérdez, csak kellene valaki, aki látott már gitárt, és normálisan kifejti a választ. Mert eddig csak olyanok írtak, akiknek vagy még kevesebb fogalmuk van az egészről, mint a kérdezőnek, vagy értenek ugyan hozzá, de totál rossz végén fogták meg a problémát és inkább félrevezető a válaszuk, mint segítő.

Lehet összeszedem magam, és kifejtem, csak őszintén semmi kedvem hozzá.

2018. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:
61%

Naszóval, csak, hogy kicsit tisztába tegyük a dolgokat.


Két dologról kell itt beszélni: a gitárok felépítéséről és a játéktechnikákról.


Ami a gitárok felépítését illeti, ahogy a 4-es is írta, más testméret, más húrtávolság, más menzúrahossz (azaz rezgő húrhossz), más nyakszélesség, sőt, nyakvastagság stb stb stb jellemzi a különböző gitárokat. Szintén ahogy írta, két elektromos is eléggé különbözhet egymástól, meg két akusztikus is, meg egy akusztikus és egy elektromos is stb stb. Van amelyik szubjektíve jobban fekszik egy embernek, van, amelyik kevésbé. De egyrészt mindenki találhat magának pl. olyan akusztikus gitárt, aminek legalább a nyaka, azaz a nyak vastagsága, szélessége, a fogólap görbülete, aztán érintőinek mérete, az érintők közötti távolságok, a húrok távolságai stb stb kb. olyanok, vagy akár pöccre pont ugyanolyanok, mint az elektromosán. Másrészt meg az, hogy mások a gitárok NEM jelenti azt, hogy nem tud valaki játszani a másikon. Olyasmi ez, mintha egy versenybringás felborulna egy mountain bike-al. Nem fog felborulni vele, sőt, simán fog teperni az aszfalton* azzal is. Magyarán a jajj, más a másik gitár teste/fogása/stb NEM jelenti azt, hogy nem fogunk tudni vele gitározni, azt jelenti, hogy kissé szokatlan lesz, vagy akár kényelmetlen, de ettől még _simán_ meg fogunk tudni rajta csinálni mindent, amit a számunkra legkényelmesebb és ideálisabb gitáron is megcsinálunk. Tehát ettől még egy elektromos gitáros tud akusztikuson játszani, ahogy egy akusztikus gitáros is elektromoson.


* = És itt érünk el a másik témához, a technikákhoz. Azt írtam, hogy a versenybiciklis fog tudni teperni az aszfalton a mountain bike-al. És ez így igaz, viszont valami durva hegyi terepen már lehet, hogy igencsak bénának fog tűnni, és nem fogja tudni azt megcsinálni, mint a hegyi bringások. Ez a helyzet a gitárral is. Vannak különböző technikák, játékstílusok és vanak gitárosok, akik csak egy-egy játékstílusra specializálták magukat. Ők nem fognak tudni egy tökmásik stílusba csak úgy játszani, meg kell nekik tanulni. Egy elektromos gitáros pl hiába a shred ördöge, és a kisujjában van a sweep picking, flamencózni nem fog tudni csak úgy, mint ahogy a legjobb flamencós sem fogja tudni megcsinálni az előbb említett technikákat, ha soha nem gyakorolta őket. És bár egyes technikák bizonyos gitárfajtákhoz kapcsolódnak (pl a sweep picking az elektromoshoz, a legtöbb flamenco technika a flamenco gitárhoz, ami egy akusztikus gitárfajta), a legtöbb technikát gond nélkül lehet mindenféle gitáron gyakorlni és alkalmazni. Lehet egy akusztikuson is ugyanúgy váltott pengetni, nyújtani, vibratózni, mindent csinálni, mint egy elektromoson, és egy elektromoson is lehet fingerstyle pengetni, apoyandozni, picado meneteket nyomni, mint mondjuk egy nylonos akusztikuson. Nem teljesen attól függ az ember technikai repertoárja, hogy milyen gitáron játszott eddig, hanem attól, hogy mit játszott eddig. A kettő közötti összefüggés persze tagadhatatlan, de vannak gitárosok, akik átemelnek játékstílusokat másféle gitárokra - no problem.


Összefoglalva tehát a kérdésedre az a válasz, hogy azokat a technikákat, amiket akusztikuson használt, fogja tudni használni elektromoson is. Azokat, amiket soha nem használt akusztikuson, nem fogja tudni használni elektromoson, azokat meg kell tanulnia.

2018. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézz utána pl. ezeknek:


Al Di Meola

John McLaughlin


Mindkettőnek teljes korszakai vannak elektromos-, illetve akusztikus és elektro-akusztikus gitáron.


Szörényi Levente

Slash


Mindkettőt láttam/hallottam játszani ilyenen is, olyanon is.


Magam akusztikus gitáron kezdtem (van aki nem azon?) és később áttértem basszusgitárra (mert azon csak 4 húr volt :), de én nem vagyok mérvadó a fenti nevekhez képest.

Biztosan vannak még más gitárosok is.

2019. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:
Wanderowa: ez így van. Sőt, szinte mindegyik (általam ismert) nagy gitáros, akár elektromos, akár akusztikus a fő vonala, játszik/játszott a másik "térfélen" is...azaz az a villanyos akusztikuson az akusztikus gitáros villanyoson. Valójában azért mert mindegyik elsősorban gitáros és csak másosdsorban villany avagy akusztikus gitáros.
2019. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!