Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 2 és fél oktáv tényleg olyan...

2 és fél oktáv tényleg olyan kevés lenne?

Figyelt kérdés

Múltkor énektanárnál sikerült kiénekelnem a felső g-t. Így az alsó C-től a felső G-ig tart hangterjedelmem .

(Leírva C, D,E , F ,G,A,H ,C D E F G A G C , C' D E' F' G'.

Eredetileg mezzo vagyok ezért NAGYON büszke voltam magamra. Nemrég feljöttem az oldalra és azt látom hogy mindenkinek ilyen 4 oktávos hangja van? Wtf? Akkor most tehetségtelen vagyok or wot?



2018. okt. 12. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

A tehetség és a hangterjedelem kettő, egyébként lehet fejleszteni, hogy nem igazi módon, de nagyobb legyen.

Nekem is kicsi, alt vagyok az énekkarban és néha azért nehéz, főleg az egyszólamú daloknál. Attól még van hasznom :D

Vannak nagy hangterjedelmű emberek, de nyilván nem mindenki.

2018. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a szoprán teteje az A hang. Ezert nem értem hogy miért lenne ez kicsi?.-.
2018. okt. 12. 20:48
 3/6 Mojjo ***** válasza:
71%

Nem a hangterjedelem számít, illetve bőven nem csak, hanem az, hogy hogyan tudod használni a hangod ezen a terjedelmen belül. Ha rendesen támasztasz, nem torkozol be, ügyesen használod a hangod, szépen tudsz hajlítani, vibratózni stb stb, akkor 2,5 oktávból nagyon jókat ki lehet hozni.


Csak egy tipp: nézd meg az adotz oktávban lévő hangok helyes jelöléseit, mert itt kavarodás van nálad. Az oktávok alap magyar elnevezései: szubszubkontra, szubkontra, kontra, nagy, kicsi, egyvonalas, kétvonalas, háromvonalas stb... Ha nem általános iskolás furulyázzunk együtt jellegű oktatasból jövünk, akkor a "felső", meg "alsó" inkább kártyalapokat jelent, nem oktávokat. Nagyobb baj, hogy az egyvonalas ('-vel) jelölt hangokat kis betűkkel írjuk, pl. egyvonalas A hang: a' és nem A'. A kis oktáv szintén kis betűkkel irandó, csak a nagy, illetve mélyebb, pl

kontra, szubkontra stb stb oktávok hangjai irandóak naggyal. Ráadásul a felső oktáv az a kétvonalas, tehát a felső G az g", nem pedig g' és főleg nagyon nem G'.

2018. okt. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
55%

Még egy tipp: ha az énektanár tanította neked ezeket a jelöléseket így, ahogy leírtad, hagyd ott és keress másikat. Komolyan.

Az a nagy baj, hogy rengeteg dilettáns, kutyaütő, hozzá nem értő énektanár van, akik csak hátráltatják a fejlődésed, nem segítik. Ha nincs összehasonlítási alapod, nehéz megmondani, hogy te ilyennél vagy-e, de ha alapvető zenei jelölésekkel nincs tisztában, akkor erre sajnos nagy esély van.

2018. okt. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem ő tanította,csak próbáltam valahogy jelölni... még alsóban tanultam valami ilyesmit szolfézson,es azóta nem bolygattuk a témának ezt a részét. De amúgy a vonalakkal az egyvonalas,meg a kétvonalas "dolgokat" akartam jelölni.. (a "felsőt" meg "alsót" inkább "illusztrácioként" peóbáltam használni. És zenei suliban tanulok úgyhogy kétlem higy kontár lenne.

De köszönöm!

2018. okt. 13. 08:32
 6/6 Mojjo ***** válasza:

Ha zenei suliban tanulsz, akkor nem lesz ezzel gond :)

A lényeg viszont, hogy a hangterjedelem egy dolog, de a helyes énektechnika, illetve a hangos kreatív és izgalmas használata az, amitől jó énekes lehetsz.

2018. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!