Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki lehet jelenteni hogy a...

Ki lehet jelenteni hogy a múlt század három legjobb zenésze és egyénisége Elvis Presley, Michael Jackson és Freddie Mercury?

Figyelt kérdés
Vagy hanem ti kit mondanátok a 3 legjobbnak?
2018. nov. 11. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ők mindhárman nagyszerű egyéniségek voltak, de szerintem nem lehet kimondani. A múlt század egy hatalmas fogalom. Nem vagyok benne most a témában, és nem is folytattam itt hirtelen kutatómunkát, de szerintem állíthatom, hogy nem lehet három embert kiemelni. Főleg azért, mert emellett még rengeteg műfaj van, és például a jazz műfajában egyik sem kiemelkedő, ahogy még tucatnyi másikban sem.

Igen, zseniálisak voltak, nagy egyéniségek, újítók, de megannyi más előadó is tett hozzá a korszakhoz és ugyanúgy kísérletezetgettek. Ott van például a Beatles, amiből nem is emelnék ki tagokat, mert együtt voltak korszak meghatározó jelenség, ők is a múlt század. Freddie is fenomenális, de a Queennel együtt még nagyobb, mint egyedül.

Michael Jackson is biztosan magában is nagyon jó volt, de mögötte szerintem létezett egy nagyszerű csapat, producerek, akár dalszövegírók, akik szintén hozzáadtak.

Elvisről annyit nem tudok. A zenéje jó, néha hallgatom, róla biztos, hogy hatalmas egyéniség volt önmagában is.

De ahogy mondtam, nem lehet azt mondani, hogy csak ez a három ember kiemelendő, mivel, amit én a mostani zeneiparban nem látok, mindannyian kísérletezetgettek és a saját stilusukban valóban elismerendő embereknek számítanak.

2018. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Azok számára egyértelműen ők a legkiemelkedőbbek, akik nem ismerik a popzene teljes történetét. Félreértés ne essék, mindhármójuk zseniális volt, de legalább ugyanennyi (ha nem több) elismerést érdemelne Lou Reed, John Cale, Brian Eno vagy David Bowie, meg még persze egy csomó más zseniális művész is.
2018. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem, mert nem ők voltak a múlt század legjobb zenészei. Jók voltak, de nem a legjobbak.

Én kapásból föléjük helyezném Bowie-t, a Beatlest, a Pink Floydot, Chuck Berryt, a Velvet Undergroundot, stb, ezt így csak random írtam, ahogy eszembe jutott, de nyilvám van még számtalan.

2018. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Ezek csak díszmadarak voltak.
2018. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezek mind fontos előadók voltak a popzenében, de nem a legfontosabbak vagy legjobbak.


Közülük Elvis volt a legnagyobb hatású ez kétségtelen, de már a saját korában ('50-es évek) sem ő volt a legfontosabb rockelőadó, sokkal inkább Chuck Berry vagy Buddy Holly.


Jackot nem nagyon szoktam hallgatni, már egy ideje tervezem, hogy végigmegyek a diszkográfiáján, akkor majd okosabb leszek vele kapcsolatban.


A Queen meg egy nagyon jó zenekar, de a jelentősége (főleg itt Magyarországon, ami a popzenében mindig le volt maradva legalább egy évtizeddel) elképesztően túlértékelt. Jó oké, nélkülük nem lenne se Radiohead, se Muse, se Guns N' Roses, de (csakhogy kortársakat mondjak) a Siouxsie and the Banshees vagy a Cure sokkal nagyobb befolyást gyakorolt a rockzene következő évtizedeire, nélkülük nem lenne poszt-punk, goth rock, alternatív rock, shoegaze, dream pop stb...


Várom a lepontozásokat.

2018. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Louis Armstrong, Charlie Parker, Miles Davis, B.B. King


Szomorú, hogy ezeket a neveket nem említette senki. :(

2018. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
A múlt század elején még teljesen más zenék voltak, és szerintem nem lehet ezt így kijelenteni. 3 nagy egyéniség kevés.
2018. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként Elvis mögött is komoly stáb állt. Egy Jerry Lee Lewis önállóbb volt.
2018. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Én Elvist kicserélném a Queenre és David Bowiera

Aztán utánuk jöhet Elvis

2019. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Csak hármat nem lehet mondani, de mindenképpen megkell említeni a következőket (és ez még így sem mindenki, aki fontos):


Miles Davis

John Coltrane

Chuck Berry

Buddy Holly

The Beatles

The Rolling Stones

The Velvet Underground

Pink Floyd

Can

Neu!

Kraftwerk

The Clash

PiL

The Cure

The Smiths



De a század végéről még a Radioheadnek is többet köszönhet a zene, mint Jacksonnak vagy a Queennek.

2019. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!