Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik az a húrfajta amelyikne...

Melyik az a húrfajta amelyiknek szép hangja van és viszonylag sokáig bírja?

Figyelt kérdés
Most Erni e-ball-t használok, gyönyörű hangja van még egy viszonylag olcsóbb hangszeren is, de kéthavonta cserélni kell minimum amire nincs pénzem.

2018. nov. 12. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A következő kört vedd meg jó előre, küldd meg wd40, töröld át alaposan, forgatva is, ronggyal majd papírtörlővel, jó hét múlva szagolj rá, ha max nagyon halvány wd40 teasüti illatú már csak, akkor vagy bátrabb vagy és alapos törölgetést követően húrcsere, vagy törlés és tiszta helyen parkoltatás a wd40 "felszívódásáig", amiben segít, ha sokat van szélben-huzatban. Marad rajta egy elég tartós víztaszító réteg.


Hasonló lehet valami gyorsan felszívódó, nagyob minimális víztartalmú szélvédőápoló, de nézd az összetevőket! Turtle wax (nem igazi wax!) úgy tippelek jó kéne legyen, ilyen nanoréteget hagy. Nyilván a törlést szeretni fogja az is, de nem néztem az összetételét, mennyire fér össze az acéllal, használat előtt nagyon ajánlom, hogy olvasd és guglizd végig a címkét kivétel nélkül mindenen, amit ajánlanak!


Ha nem hatalmasan értékes hangszer, akkor vékony, kicsit műszerolajjal átitatott rongyot húznék végig a felhangolt gitár húrjain a fogólap teljes eltakarásával (folpack pl), aztán nagyon alaposan letörölném róla. Szaga marad és koszmágnes, de instant véd pár hétig, aztán ismételhető.

2018. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*nagyon minimális víztartalmú
2018. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Az Elixír direkt erre van kitalálva.
2018. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem nagyon szeretnék barkácsolgatni vele. arra gondoltam, hogy vennék inkább Harley Benton húrokat. Azok sokkal roszabbak? Nagyon rossz hangjuk van?
2018. nov. 12. 22:35
 5/8 Mojjo ***** válasza:
Sosem használtam, de nem egy prémium gyártó. Ettől még lehet okés az a húrkészlet, valószínűleg elmegy, de hogy tartósabb nem lesz az Ernie Ballnál, az kb. tuti.
2018. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye azt olvastam, hogy az Ernie-ball a legjobb hangú márka, de az egyik legkevesebb ideig bíró is. Melyik lenne az alkalmas nekem? Vagy akkor maradjak az Ernie-ballnál és "turbózzam fel"?
2018. nov. 12. 23:04
 7/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Az, hogy legjobb hangú igen erősen szubjektív, ízlésfüggő dolog.

Mondjuk azt sem tudom, hogy akusztikus,v agy elektromos gitárhúrokról beszélünk most :D De akármelyikről, adott márkán belül is van ezer fajta, féle, amik nagyon különböznek egymástól. Ha egy tökmás fajta Ernie Ball-t veszel, tökmás hangja lesz.


Ha a tartósság a fontos szempont, akkor az ún. bevonatos húrokat ajánlom neked. Ezek be vannak vonva olyan réteggel, ami megakadályozza a zsír és egyéb szennyeződések megtapadását a húrokon, így sokszorosára növeli az élettartamukat. Az Elixír cég pl. erre specializálódott, az ő húrjaik bevonatosok. A D'Addario-nak az EXP sorozata bevonatos, míg Ernie Ball-nál a Coated jelölésűek azok. Ezek közül érdemes választanod, ha igazán tartós húrokra vágysz.

2018. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valószínűleg maradok a Coatednál. Egyébként Elektromos Les paul formájúm van.
2018. nov. 13. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!