Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Önállóan lehetséges, hogy...

Önállóan lehetséges, hogy megtanuljak gitározni? Milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20 éves fejemmel döntöttem el, hogy végre szeretnék megtanulni valamilyen hangszeren zenélni. Furulyáznom kell a tanulmányaim miatt, de közben jó lenne, ha tudnék énekelni is, mert a gyerekeket úgy jobban tudom kísérni. Az lenne a kérdésem, hogy önállóan otthon meg tudok tanulni gitározni? Azért is fontos ez, mert nem nagyon van időm egyetem és munka mellett külön tanárhoz járni, örülök, ha van időm minden másra. Emellett azért fontos és gyors a kérdés, mert a LIDL-ben lesznek hangszerek... és érdekelne, hogy az ott meghirdetett gitár mennyire jó ahhoz, hogy alapszinten megtanuljak gitározni? Vagy inkább nézzek valami komolyabbat és drágábbat? :)

Köszi előre is válaszokat! :)



2018. nov. 13. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A 15 ezres Lidles meg Aldis piszkafákat felejtsd el! Egy normális klasszikus gitár 25-30 ezernél kezdődik,egy fémhúros akusztikus 30-35. A Valenciát és Cortot ajánlom kezdő hangszernek. Pl egy Cort AD810 tökéletes lenne ahhoz amit mondtál.

Én is magamtól tanultam,szerintem ha nem akarsz Hendrix vagy Slash lenni,csak pár akkorddal kísérnéd az éneked,bőven teljesíthető kihívás.

2018. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Óvónéni leszel? Ha gyerekeket kísérnél, akkor akusztikus nylonhúros, vagyis klasszikus gitár kell neked. Két nehéz része van az alapoknak, az egyik a gitár behangolása, a másik az akkordok lefogása. Mindkettő kicsit macerás az elején, de egyedül is megy. Főleg ha furulyán tanulsz, akkor hallásod is lehet hozzá. Semmiképp ne vegyél lidl-set, menj el egy normális hangszerboltba és mondd el mit szeretnél. Nem kell hozzá semmi más, csak a gitár (Mondjanak barmit el ne hidd! :) ), minden mást megtalálsz a neten.
2018. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Kezdőnek teljesen jók a Lidl gitárjai, nekem mindkettő van a fekete klasszikus is, meg az elektromos is és bátran állítom, elmegy. Vannak jobb gitárjaim is, egy 12 húros Yamaha, amin elég ritkán játszom, ma már nem vagyok oda a hangzásáért, meg egy elég jó cseh Strudel, általában azon játszom, az százezer körül van, de a Lidl gitárjai sem annyira vacakok.

Több gitárom is volt, ezeknél jobbak, mert gyakran jártam Németországba dolgozni és ki sosem vittem egyet sem, mert kiutazáskor mást visz az ember, kint meg aztán vettem időnként, amit amikor hazahoztam végül, a családom tagjai széthordták. Utoljára vettem ezeket a Lidl-ben kaphatóakat, elmennek, kezdőnek amúgy sem érdemes drága gitárt venni, ha a végén falidísz lesz belőle, akkor olcsóbb is megteszi.

Az egyik 50, a másik 100 Euro volt, minden van bennük, ami kell, aztán ha megtanulsz valamennyire és igényed lesz rá, akkor vehetsz másikat, jobbat, ha nagyon akarod.

A koncertgitár szépen zeng, talán enyhén összemosódnak a hangjai, a különböző húrok nem válnak el olyan dinamikusan, de csak nagyon enyhén és akkordkísérethez tökéletes.

A Stratocaster elektromos is megfelelő, a hozzáadott erősítőnek egy apró hibája van, hogy nem lehet eléggé lehalkítani, ami gyakorlásnál elég fontos, ha nem egyedül laksz, de fülhallgatóval ez megoldható.

Ahhoz képest, hogy mennyire olcsó, nagyon is sokat tudnak, én bátorítlak, nyugodtan megveheted.


Egyedül megtanulni elég nehéz, meg ha kevés az időd, hiszen a gyakorlással lehet csak haladni.

Az jó, ha már valamennyire ismered a zene alapfogalmait, gondolom a kotta sem teljesen ismeretlen.

Szerintem vegyél Gitáriskola füzeteket, például a Nagy-Mosóczi ötrészes, elég először az elsőt megvenned, nem túl drága úgy és ahogy végeztél vele, mehetsz a következőre.

Nekem megvan a Puskás gitáriskola is, de talán le is tölthető pdf-ben, beírod, hogy Puskas Gitariskola és lőn...

Tanulj meg egyszerű dalokat, az akkordjaikat, netről is lehet és a már javasolt füzetekből fejlődhetsz, bár néha nem árt talán, vagy a legelején is némi kontroll, ha van tapasztalt gitáros ismerősöd, attól kérhetsz tanácsot, hogy ne rögzüljenek be káros beidegződések, amit később nehéz levetkőzni.

Ha nem akarsz teljesen profivá válni, akkor meg a magad örömére úgy tanulod, ahogy neked tetszik, a lényeg, hogy csináld!

2018. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a klasszikus gitárhoz adnak hangológépet, de én a laptophoz hangolom, kiment már az eleme, ingyenes az Ap Tuner alapverziója, letöltöttem és az tökéletes.

Műszer mutatója érzékenyen jelzi a jó frekvenciáját a hangnak, a többi a gitáriskolákban benne van, hogyan kell hangolni.

Ha valami kérdésed támad, szívesen segítek, vagy segítünk.

2018. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Waff ***** válasza:

Szépen kérlek ne vegyél a Lidl-ben (sem a Tescoban, Auchan-ben stb) gitárt mert megfogod bánni, ipari hulladékok szó szerint. Hangszert KIZÁRÓLAG hangszerboltban vegyél!

Gondolj csak bele milyen "műremek" lehet az a "gitár" amit egy szupermarketbe akciósan árulnak a paradicsmos pult és a mirelit osztály között...?

Menj be egy hangszerboltba, segíteni fognak. Kezdő, de használható márkák: Miguel Almeria, Yamaha, Hora, Valencia, Cort, Martinez.

És igen, kellő elszántsággal egész jó szintre eljuthatsz önállóan. Gyakorlás! :)

Én kezdésnek a Muszty-Dobay gitáriskolát ajánlom, magyar nyelven ez a lehető legjobb....de itt a weboldaljuk...olvasgass..nézelődj:

[link]

2018. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a válaszokat, azt hiszem meg van mit kérek karácsonyra! :)
2018. nov. 13. 17:14
 7/22 Mojjo ***** válasza:

Ha pesti vagy, akkor:

[link]

és

[link]


Ezeknél jobb és megbízhatóbb tanuló gitárokat nem fogsz találni. Ez a két bolt eleve direkt a nylonhúros gitárokra szakosodott, maximálisan érdemes ellátogatni mindkettőbe, meghallgatni az eladók tanácsát (ilyet nem sok hangszerüzletnél mondanék), illetve megkérni őket, hogy játszanak kicsit neked a kinézett gitárokon, hogy hallhasd.


A hipermarketes gitárok extrém minőségi szórást mutatnak, egyszer, egyetlen egyszer sikerült olyat kézbe fognom, ami teljesen korrekt volt, gondolom, a hármas hozzászóló is pont kifogott egy olyat, viszont jóval többször meg a közepesen rossztól a teljesen használhatatlan, kegyetlen gagyiig terjedt az általam próbált szuper/hipermarketes gitárok minősége. És ahányszor ilyen boltban vagyok, mindig kipróbálom, szóval párat már fogtam :) Ne vegyél ott, kaparós sorsjegy, valószínűleg kidobott pénz lenne.

2018. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az mondjuk igaz, hogy én németországi Lidlben vettem, hallottam már arról, hogy előfordul, hogy a kinti minőség nem egyenlő azzal, amit keletre visznek, pedig ugyanaz a márkanév, de ezeket a gitárokat géppel csinálják, szerintem meg kell nézni, nem lehet túl nagy a különbség.

Amit én vettem, az jó, hangszerboltban simán a dupláját elkérnék érte, ez olyan reklámféle a Lidlnek, nincs is korlátlan számban ezekből a hangszerekből.

Látatlanban sznobizmus, ha elítéled.

Több, mint negyven éve foglalkozom gitárokkal, meg tudom ítélni.

Be lehet hangolni, nem hamis, egészen az oktávig, felette már nemigen lehet ezeken a hangszereken játszani és a húrok is szépen felfekszenek, a gitár anyaga sem rossz, természetesen ahhoz képest, hogy mennyi az ára.

Nem állítom azt, hogy húsz év múlva nem romlik a minősége, de nekem három éve megvan és előveszem időnként, ha kedvem kerekedik rá, könnyen lehet játszani rajta, kellemes hangja van.

Úgy gondolom, nem vet fel a pénz, azért írom ezt, de igaza van Mojjonak, meg kell nézni, vagy ha lehetőséged van drágább hangszert vetetni, akkor tedd azt.

2018. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem azzal van baj, hogy olcsó, vagy hogy a paradicsomok mellett árulják, talán még mikor elkészült az a gitár akkor sem volt baja, csak aztán nem lehet tudni hogyan bántak vele, mit pakoltak rá, hol, hogyan tárolták, hányszor ejtették le mire az eladótérbe került. Aki még sohasem gitározott, bemegy megnézni, honnan tudja mit lásson rajta, hogyan kellene szólnia?
2018. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Vigyáznak ezekre, ahogy mondjuk az üvegvázákat sem dobálják.

Azt elmondom még, hogy egy volt kollégám is akart venni utánam, de nem volt az üzletben már, mert mindig csak egy volt kitéve.

Aztán kiderült, hogy az egész németországi Lidl hálózatban csak ötven darabot árultak mindösszesen, egy darabig huzakodtak, hogy máshonnan áthozatnak, de nem tudom mi lett a vége, mert aztán én átmentem egy másik városba, jobb munkahelyre a régebbi haverjaimhoz, valamivel több pénzért, kevesebb órával.

A lényeg, hogy ez inkább reklám az üzletnek.

A gond az lehet, hogy dobozban van és nem nagyon szeretik kibontani, nem tudom, itthon miképpen megy.

Én kibontattam kint, bár a vezetőt kellett hívnom hozzá és leteszteltem, de igaz, aki először fog a kezébe hangszert, az talán nem tudja megítélni.

Azt viszont még elárulom, hogy sok hangszerboltban árulnak ennél drágábban rosszabbakat, mert a tulaj kimegy külföldre és összevásárolja fillérekért az olcsó, de ócska gitárokat, aztán itthon elsózza sokkal drágábban.

Az elektromos Stratocasterral is találkoztam itthon egy Körúti boltban, 80K volt a gitár és 30K a kombója.

Nekem a fekete koncertgitár van meg akusztikusból, az az egy volt már csak az üzletben, de kifogástalan, azt leszámítva, amit már írtam.

2018. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!