Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék megtanulni...

Gitározni szeretnék megtanulni, milyen gitárt érdemes vennem, ami viszonylag jól is szól?

Figyelt kérdés
Láttam ezeket az "MSA" gitárokat is ha valakinek van vele tapasztalata azt érdemes vagy válasszak valami drágábbat? (Mindenképpen akusztikus gitárt szeretnék)

2018. nov. 16. 17:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Cort AD-810

Bővebben itt:

[link]

2018. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Mojjo ***** válasza:

Az MSA felejtős. Amit az első hozzászóló írt, jó, sőt, ha fémhúros akusztikust szeretnél, a lehető legjobb.

Ha nylonhúros akusztikusra vágysz, a kil.hu és a segovia.hu oldalakon nézz körül.

2018. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
Ha kezdő vagy, nejlon húrost vegyél, az is épp elég lesz az ujjbegyeidnek.
2018. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Mojjo ***** válasza:
48%

Én nem tudom, mi van mostanában az emberekkel... Szerintem két verzió van:

- Ha valaki gitározni akar, vegyen olyan gitárt, ami a legjobban tetszik neki. Ha a nylonos jön be jobban, azt, ha a fémhúrost azt.

- Ha valaki sírni szeretne, hogy jajj, bibis lett az ujjam, inkább válasszon más hangszert. Vagy más hobbit. Valamit, ahol véletlen sem kell egy kis fájdalmat kibírni a sikerért.

2018. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Szegény ujjbegyek basszus.. Nem lesz semmi bajuk. Ráadásul életemben eddig csak egy gitárost láttam akinek bőrkeményedéses volt az ujja, de ő bőgőzött, meg basszusozott, meg egy állat volt egyébként is. Szóval még csúnya sem lesz a kezed.
2018. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ha valaki gitározni akar, vegyen olyan gitárt, ami a legjobban tetszik neki. Ha a nylonos jön be jobban, azt, ha a fémhúrost azt."

Ránézésre válasszon gitárt?


"Ha valaki sírni szeretne, hogy jajj, bibis lett az ujjam, inkább válasszon más hangszert."

Aki kezdő, honnan tudhatná, hogy - legalábbis az első hetekben, hónapokban - igenis fájni fog (legalábbis valamennyire), ha senki se mondja neki előre?


"Szegény ujjbegyek basszus.. Nem lesz semmi bajuk."

Nem azt mondtam, hogy bajuk lesz. De tény, hogy - főleg eleinte, akkor is, ha ti erre már nem emlékeztek - igenis kellemetlenséggel jár rendszeresen gitározni - amire egy kezdő valószínűleg nincs felkészülve, ha sose hallott róla, hogy létezik a jelenség. Szerintem jobb, ha tudja előre, mert ha váratlanul éri, nagyobb eséllyel veheti el a kedvét az egésztől. Műanyag húrokon tanulva kevesebb a kellemetlenség, úgyhogy ez is egy szempont a többi között, ha arról van szó, hogy milyen gitárt válasszon.

2018. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Jó, de elég felhívni a figyelmét, hogy számolnia kell egy kis tojásszeletelő effektussal a fémhúroson gyakorlás elején, amin a legelső erőlködős ujjpakolászás csak rontani tud, de emiatt nem szükséges nylon húrossal indítani, de ha bejön a klasszikus hangzása, fogása, játékmódja is neki, akkor érdemes fontolóra venni, hogy vajon elég sürgős-e acélhanggal motiválódni. Külön tanácsolni a legtöbb esetben nem érdemes, ezzel az erővel csellóra is irányíthatná az ember, mert ott megtanul pontosat fogni...
2018. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem az értetlenkedést...:D

Nem ránézésre kell gitárt választani hanem az alapján hogy milyen hangszeren szeretne játszani. Két különböző hangszer. Azt mondani hogy nylon húroson kezdjen tanulni fémhúros helyett, mert kevésbé kezdi ki az ujjait, olyan mintha azt mondanád valakinek aki hegedülni akar, hogy nagybőgőn tanuljon, azon vastagabbak a húrok. A tény amit állítasz igaz, csak itt teljesen lényegtelen.....

2018. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nekem meg ez a márkamánia nem tetszik, annyi igazság van ugyan benne, hogy a géppel készített hangszereknek vannak olyan tulajdonságai, például a behangolhatósága, ami nagyjából közös és van törekvés egy állandó minőségre, de a legmárkásabb hangszert is tönkre lehet tenni, szerintem nézzen körül a hangszerboltban mindenki és a pénztárcájához mérve válogasson a hangszerek között, amelyik megtetszik neki a kinézete, de legfőképpen a hangja okán, amelyik a legjobban a kezére áll, azt válassza.

Azt mindenki sejtheti, hogy a drágább hangszer valószínűleg többet tud, bár ezt most én részben cáfolom, mert korántsem biztos, hiszen ez függhet egy kereskedelmi felfogástól, moráltól, de mégis mindenkit arra biztatok, hogy ki kell próbálni és akár többször ellátogatni egy szaküzletbe, akár spórolva is egy ideig a vágyott gitárra, aztán megvenni és gyakorolni nagy élvezettel vele.

Amúgy nekem már negyven éve van bőrkeményedés a bal kezem ujjain, az első hónap után kialakult.

2018. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Nem ránézésre kell gitárt választani hanem az alapján hogy milyen hangszeren szeretne játszani."

Milyen hangszeren... Hát gitáron! :)

Tényleg nem tudtok elképzelni egy kezdőt? Én még emlékszem rá, amikor el akartam kezdeni gitározni. Fogalmam se volt róla, hogy egyáltalán léteznek nejlonhúros meg fémhúros gitárok is, egyszerűen csak gitározni akartam. :) Nekem teljesen véletlen, hogy épp nejlonhúros adódott, de egy barátnőm meg fémhúroson kezdte, mert neki meg olyan adódott, és ő sokkal többet panaszkodott az ujjai miatt, pedig az enyémet is nyomta eléggé a nejlonhúr, úgyhogy végsősoron örültem neki, hogy én olyat kaptam, amilyet, ezért javaslom kezdőnek én is az ilyet. Aztán ha komolyra fordul a dolog, még mindig lecserélheti másfélére, akkor, amikor már lesz némi rálátása, hogy melyik milyen, egyáltalán mik a lehetőségek.

2018. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!