Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene hallgatás mint hobbi?

Zene hallgatás mint hobbi?

Figyelt kérdés

Szóval általában az emberek zenét hallgatnak miközben csinálnak valami teljesen mást, vagy utaznak vagy valami, csak háttérzaj.

De nekem a zene olyan fontos hogy sokszor órákig elvagyok azzal hogy a youtube-n keresek új zenéket amik olyan hatással vannak rám, hogy teljesen felélénkülök, izgatott leszek, nagyon élvezem. Általában ezt arra használom hogy új ötleteket szerezzek digitális rajzokhoz, mert miközben hallgatom a zenéket mindig elképzelek valami dinamikus hősies pillanatot és általában ez ad valami ötletet rajzokhoz.


De néha úgy érzem hogy órákat eltölteni csak azzal hogy ülök egy helyben és zenét hallgatok...normális ez?

Valaki más aki csinálja?

Neked miért jó?



Bocsi ha a kérdés egy kicsit fura, nem tudom jobban megfogalmazni.



2018. nov. 19. 02:56
1 2
 1/11 anonim válasza:

Én csak a buszon hallgatok zenét és mindig nagyon beleélem magam. Elképzelem, hogy a színpadon állok és Én adom elő rengeteg embernek és a közönség soraiban ott a családom, barátaim, az irígyeim és rosszakaróim... igaz, régen musicalszínésznek készültem. Legettem volna, ha nem adom fel az álmaimat. Már mindegy.


18/f

2018. nov. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
lehettem*
2018. nov. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem gondoltál még arra, hogy aktívan elkezdj zenélni? Pl megtanulj egy hangszeren játszani? Ha ennyire fontos a zene neked, szerintem baromira élveznéd :)
2018. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, én is szoktam ezt művelni, hasonló okból alakultak ki a koncertek, zenés estek. Azt gondolom, ezt igazán csak megfelelően expresszív zenékkel lehet csinálni, amik megmozgatják a fantáziát, és - ahogy mondod - akár ihletet is adhatnak. Szerintem egy kicsit hasonlít ez az olvasásra.
2018. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá hogy zenéljek de sajnos a kezem csak nem akar ráállni.

Rajzban baromi jó vagyok de a zene nem megy annyira :D


És igen a nagyon különleges expressziv zenék sokszor ihletet adnak a következő munkámhoz.

2018. nov. 19. 19:57
 6/11 Mojjo ***** válasza:
@5: Meg kell találni a neked való hangszert. Plusz adott esetben hosszú évek kemény munkája, mire rááll a kezed. Én kb 10 év gitározás után éreztem azt, hogy mintha mostmár úgy-ahogy normálisan mozognának az ujjaim, úgy, hogy napi 2-3 órákat fixen gyakorlok :D Szóval ez küzdelem, de megéri :)
2018. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hagassá Espít
2018. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Régen én sem hittem el magamról, hogy megtanulhatok hangszeren játszani, de hál istennek vettem mégis egy gitárt, és most már elég jól megy. kb 8 év után indult nálam be a dolog, de én nagyon nem tudatosan gyakoroltam, meg nem nagyon hittem benne, hogy ez nekem menni fog, de egyszer csak ráállt a kezem. Onnantól meg már tudtam rendesen gyakorolni is.


Ezt csak azért mondom, mert én is ilyen nagy zenehallgató vagyok mint te, és alapvetően ez miatt kezdtem el hangszeren tanulni, és a sok hallgatott zene, meg technikai tudás miatt már könnyedén tudok alkotni is.

2018. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is simán tudom hallgatni a kedvenc bandáimat akár órákig. Youtube-on szoktam nézni videoklipeket és koncertfelvételeket. Közben semmi mást nem csinálok.
2018. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja hát látom itt mindenki ajánlja nekem hogy tanuljak meg egy hangszeren játszani hát próbáltam már, nem jött be, nem is tartozik annyira az érdeklődésembe, de azért köszi a válaszokat.
2018. nov. 21. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!