Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus zenehez milyen...

Akusztikus zenehez milyen gitart vegyen az ember?

Figyelt kérdés

Kispal es a borz, Vad fruttik pl, hogy igy gyorsan soroljak par egyuttest, akit hallgatok. Az ilyen fajta zenehez milyen gitart erdemes vasarolni? Elektromos? Azon belul marka? Legyen 2 opcio, ami foldhoz ragadt, ilen 2-3 szazezer ft, valamint aminek a teteje a csillagos eg.


Valamint melyik a leg faszmeregetos gitarmarka jelenleg? Ertem ezalatt, hogy ami egy statusz szimbolum, mondhatnam, hogy a gitarok ferraria? :D



2018. dec. 2. 00:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Elirtam, alternativ zenet szerettem volna irni az akusztikus helyett termeszetesen.
2018. dec. 2. 00:33
 2/2 Mojjo ***** válasza:

Most meglestem pár koncertfelvételt, Kispálék leginkább félakusztikusokkal játszanak.

Ez esetben a te besorolásod szerint földhözragadt mondjuk egy Epiphone Sheraton II Pro, vagy épp egy Gretsch G5422T vagy G5622T, vagy kicsit drágábban Godin 5th Avenue Kingpin II (kicsit olcsóbban meg a sima Kingpin). A Gretsch hangkaraktere kicsit kakukktojás, de én simán el tudom képzelni a Kispál féle zenéhez. Meg egyébként tömör testű gitárból pl egy Ibanez AR720 is szerintem tökéletes választás lehet.


Drága kategóriában egy Gibson ES-335, esetleg ES-330 amit mondanék. Ennél puccosabbat nem találsz, és ez megfelel a micsodaméregetős Ferrarinak is. De gitáros körökben leginkább azzal méregetheted a micsodádat, hogy hogyan játszol.

Egyébként Custom Shop Fender-ek, emg Gibsonok tökéletesen alkalmasak az ilyen méregetéshez, vagy mondjuk egy Suhr, amiről mondjuk Magyarországon azt sem tudják az emberek, hogy eszik-e, vagy isszák, nyugaton a gitárhoz értő embereknek azért igencsak sokat mond.

2018. dec. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!