Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valamivel meg tudnám menteni...

Valamivel meg tudnám menteni a húrokat?

Figyelt kérdés
Van egy klasszikus gitárom,nagyjából 3-4 hónapja kaptam meg és amikor még elképesztően kezdő voltam sokszor piszkos kézzel gyakoroltam,és az E,A,D eléggé piszkos lett,próbáltam ronggyal tisztitani de nagyon keveset segitett csak.Esetleg innen van még esély hogy megtisztitsam valahogy vagy új húrokat kéne vegyek?(Itthon nincs semmilyen gitártisztitó szer vagy ilyesmi)

2018. dec. 24. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A húrokat 3 havonta illik cserélni rendszeres használat mellett.. Felesleges tisztogatni, ez fogyóeszköz.
2018. dec. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És esetleg valamilyen tipp milyen húrt válasszak klasszikushoz,hogyan kéne választanom?
2018. dec. 24. 21:28
 3/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Klasszikus gitárra való húroknál két dolgot lehet variálni, az egyik az anyaga (nylon, karbon, nylgut), a másik az erőssége, feszítőereje (low tension, normal tension, hard tension). Szerintem kezdőként egy normal tension nylon húrkészlet teljesen megfelel. Bemész szó szerint bármelyik hangszerboltba, ilyet kérsz, és adnak. Vannak különféle márkák, de erősen szubjektív, kinek mi jön be. Normál, nem kifejezetten klasszikus gitárra szakosodott boltokban esélyes, hogy D'Addario-t adnak, ami teljesen korrekt.
2018. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget :D!!!
2018. dec. 24. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyat láttam már hogy a basszeres kolléga kifőzte az agyonhasznált húrokat ecetes szódabikarbónás vízben és állítása szerint jobb lett.
2018. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet főzni mosógatószeres vízben. De ha 3-4 hónapja kaptad a gitárt, akkor vagy gyári vacak húrok vannak rajta, vagy használt húrok. Egy húrszettet már 2000 forint körül lehet kapni, érdemesebb inkább újrahúrozni. Általában a basszusgitárhúrokat főzik ki, mert egy húrszett 5-10 ezer forint, próbák mellett pedig akár néhány hetente is lehetne cserélni a húrokat, nekik tényleg megérheti a kifőzés.
2018. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik húrtisztító készlet külön folyadékkal, nem biztos, hogy jóáras, nem tudom, melyik mennyire válik be.
2018. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen a húrokat mindenképp illene legalább3 havonta cserélni rendszeres használat melett. A basszus gitár hurok meg nem ritkán 15 ezret is ütik, és abbol drága lenne, de egy klasszikusra 2 ezerért lehet venni elég korrekt húrokat. Meg lehet hogy már alapból is régi/ésvagy/gagyi hurok voltak rajta amikor megkaptad. Általában gitár vásárlásnál először szokás új húrokat pakolni rá, ha csak nem neked megfelelő fajta, megfelelő állapotú hurrokkal van szerelve. Az legtöbbször hallatszik rendesen,eg látszik is pl: rozsda, kopottas, gyenge hang
2019. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg vannak a hurra került piszkot eltávolíto kis eszközök, meg hur/fogolap tisztító szerek
2019. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!