Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt lenne érdemes...

Milyen gitárt lenne érdemes vennem? Max 50 ezer.

Figyelt kérdés
Egy elektromos gitart szeretnék venni, akar ujan akar hasznaltan. Ha ujat vennek, tudnatok mondani kb 50ezerig olyat, ami jo is? Evekkel rzelott vettem egy Soundstation 30ert, eleg gyenge, alapjaban hamis. Olyat szeretnék, amin van tremolo kar is. Tovabba mit gondoltok arrol hogx hasznaltan vegyek, mennyirr biztonsagos, hogy nem vernek at az allapotat illetoen. Elore is köszönöm a válaszokat!!

2018. dec. 24. 20:50
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Egy értelmesebb, használható tremoló, mint gitáralkatrész, önmagában is a duplájába kerül ennek az 50 ezernek, szóval ennyiért tremolós gitart venni, pláne újonnan, teljesen felejtős.

Ami azt illeti, tremoló nélkülit sem igazán lehet használhatót. Úgy fogsz járni, mint a Soundstationnal. Kidobni az ablakon sok pénz ez az 50, új gitart venni nagyon kevés.


Használtan ki lehet fogni ennyiért már használhatókat. gsfanstic-on nézz körül. És a tremolót használtan is el kell sajnos felejteni ebben az árkategóriában.

2018. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
persze, ezt én is értem. de valmivel biztos jobb az 50ezres mint a 30, nem szinpadon használnám, csak otthon hobbi szinten, mert ha komolyabban kellene akkor nyilván vennék egy magasabb árkategóriásat, de igy nem szeretnék több pénzt áldozni rá
2018. dec. 25. 11:09
 3/11 Mojjo ***** válasza:

Nem, egy tremolós 50 ezres nemhogy semmivel nem lenne jobb, mint a 30 ezres tremoló nélküli, de sok szempontból még rosszabb is lenne.

Milyen zenét játszanál? Ha még 10 ezret hozzá tudsz tenni, gsfanaticon időnként találni Standard szériás Squier Stratocastereket 60 ezerért. Azok egészen használható 2 csuklópontos tremolóval ellátott, korrektül összerakott és korrekt hangú gitárok. De azért nem minden zenéhez passzolnak, pl metálra nem ajánlanám.

2018. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jackson JS11

Jackson JS12

Squiet Bullet Stratocaster

Squiet Bullet Mustang

Cort X100

SX SST57


Ezekkel nem nagyon nyúlhatsz mellé.

2018. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
@4: Most komolyan?
2018. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Metalt játszok főképp, leginkább Judas Priestet. Sajnis vagyok egy nagy gitár szakértő, szóval nem tudom mik alapján kell venni egy jobb minőségűt. Azt szeretnem, hogy ne legyen alapjában hamis.
2018. dec. 26. 13:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent az enyemen is van tremolo, nem tudom soundstation on belul mi az almarkaja.
2018. dec. 26. 13:59
 8/11 Mojjo ***** válasza:
@6: Oké, akkor egy dupla humbuckeres, lehetőleg nem tremolós, hanem fix hidas Jackson, vagy Ibanez kell neked használtan.
2018. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudsz konkret tipust mondani? :)
2018. dec. 26. 21:05
 10/11 Mojjo ***** válasza:
29%

@9: Nem igazán, mert a GS-en folyamatosan változik a kínálat. Újonnan meg teljesen reménytelen ennyiért használható gitárt szerezni metálra.

Érdemes arra figyelni, hogy lehetőleg ne powersound (PSND) hangszedők legyenek a gitárban. Ibanezenkén a quantum teljesen korrekt, az infinity (inf) hangszedők is elmennek.

2018. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!