Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hoffer hangszerboltba ha Meg...

Hoffer hangszerboltba ha Meg kérem felszerelik az ott vett húrt a Gitáromra?

Figyelt kérdés
Sajnos a legfelső húrt túlfeszítettem és elszakadt. Ott vennék a boltban újat de nagyon kezdő vagyok és nem tudom hogyan kell egy húrt úgy felkötni hogy tartós is legyen. Ha Meg kérem ott hogy esetleg rendbe tudnák hozni a gitaromat Meg tennék? Válaszokat köszönöm

2018. dec. 31. 21:05
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Meg, de legombolnak rólad egy jó adag pénzt érte és valószínűleg nehezen fogják kibírni az egészet röhögés nélkül. Ha kellően udvariasak, valahogy talán visszanyelik addig, amíg kimész. Hasonló a helyzet, mintha bemennél egy cipőboltba cipőfűzőt venni, és megkérnéd az eladókat, hogy fűzzék már be a cipődbe és lehetőleg kössék is be neked.


Én ehelyett inkább azt javasolnám, hogy tanuld meg felhúrozni a gitárod: tényleg olyan ez, mint megtanulni cipőt kötni, egyszerűen ez hozzá tartozik ahhoz, hogy gitározol. Youtubeon milliónyi videót találsz erről, magyarul is, angolul is, illetve a világ minden nyelvén, részletesen elmutogatják és elmagyarázzák neked, hogyan kell.

2018. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régebben jártam ott, akkor elég készségesek voltak.

Csak egy gitárkábelt vettem és dugót amit a srác meg is forrasztott amíg nézelődtem. A húrozással se lesz gond szerintem.

2019. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem baj, hogy kezdő vagy, a húrozást meg lehet tanulni akár olyannak is, aki sosem gitározott. :D


érdemes megtanulni, mert később is szükséged lehet még rá, ha bejön a gitározás, sokat fogsz még húrozni, később akár néhány hetente is kell húrt cserélni

2019. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

A húrcsere egy nagyon komoly, összetett, mérnöki tudást igénylő feladat, de megpróbálom leírni. ;)

Egy csere-érett húrt engedj le teljesen. Előbb a "csupasz" végét szabadítsd ki a hangoló kulcsnál, aztán pedig a másik végét emeld ki a rögzítésből. (gyűrűs/stiftes/ akasztós/ hívd ahogy akarod)

Ha ezzel megvagy, gondold át a munkamenetet, majd az új húrt fordított sorrendben rakd föl.

Ennyire bonyolult. ;)

2019. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, lehet hogy sikerülni is fog neki de találkoztam olyan kezdővel aki egyszerűen túlhúzta a kulcsokat -mert szerinte nem volt elég feszes- és feltépte az egész húrlábat az akusztikus gitárjáról.
2019. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

@5: Ehhez az kell, hogy hangolni se tudjon. Ilyen alapon bármelyik hangolásnál túlhúzhatja. Ha ettől is féltjük a kezdőket, akkor a legjobb, ha azt tanácsoljuk, hogy hagyja a fenébe az egészet. Vagy vigye hangoltatni is szervízbe. Meg fogadjunk dajkát is mellé, aki öltözteti, meg a hátsóját is kitörli a nagydolgok után, biztos ami biztos. Lényeg, hogy bíztassuk életképtelenségre az embereket...


Ellenőrizze hangológéppel, hol áll, és meg van oldva. Na meg milyen húrláb az, ami előbb szakad fel, mint ahogy a húr elszakad?

2019. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Kezdem kapiskálni, hogy miért mondta a szomszéd öregúr a napokban:

"teljesen életképtelen a mai ifjúság" :/

2019. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!