Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a KPOP-ot és azokat akik szeretik?

Figyelt kérdés

Régen én sem szerettem, de egy honapja meghallgattam egy BTS számot és azóta szeretem( de nem vagyok őrült rajongó). Sokaktól hallottam már, hogy lenézik, és azt mondják hogy csak 10éves kislányok hallgatják (pedigamugy pont nem, én is idosebb vagyok sokkal).


Nem merem senkinek elmondania bff-emen kívül mert felek hogy kinevetnek esetleg gúnyolnak.


Miért van ez az előítélet?

És miben más a KPOP mint az angol nyelvű POP számok?(a nyelven kívül)



2019. jan. 1. 19:51
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
77%

Régebben én is elítéltem a kpopot. Nem is ismertem, egy két számot hallottam csak a BTS-től, azok nem tetszettek, meg a Mondo magazinban mindig volt/van kpopos cikk, mi a barátnőmmel mindig csak megállapítottuk, hogy de b*zisan néznek ki ezek a srácok, hogy néznek ki, szebben vannak sminkelve, mint én, meg amúgyis, mi ez a ruha rajtuk. A véleményem idén szeptember-október körül változott meg, amikor egy dorama hatására jobban belemásztam ebbe az egészbe, rájöttem, hogy nem minden k-pop banda olyan zenét csinál, mint a BTS, volt, ami nagyon megtetszett.


Szóval szerintem egyrészt amiatt ítélik el, mert azt hiszik, az egész kpop PSY-ból és a BTS-ből áll. Meg azért, mert a srácok kinézete európai szemmel nézve nagyon homis, és nem tudják az emberek, hogy ott más a szépségideál, és hogy ettől ők nem melegek, ahogy azt sem tudják, hogy sok esetben nagyon nem a srácok döntik el, mi legyen rajtuk.


A másik dolog pedig a rajongók. Sajnos a 12-14 közötti kpopper lányok néha nagyon hülyén tudnak viselkedni, erőszakosan "térítenek" és képesek akár az iskolában is fangörcsöt kapni, hogy "úristen oppaaa". Ez nagyon taszító lehet. Persze nyilvánvalóan nem minden kpopos tini ilyen, akinek nem inge, ne vegye magára. Főleg az ARMY-knál vettem észre a nagyon saesang viselkedést, képesek olyan youtube videók alá is valami BTS-est kommentelni, amiknek köze sincs a kpophoz. És ismét csak mondom, nehogy magára vegye az, akire nem igaz, csak be kell látni, vannak ilyen rajongók is.


Ami személy szerint engem még taszít, ne kövezzetek meg érte, azok a yaoi fanficek. Eleve nem értem, mit élveznek egyes lányok ezen, de oké, elfogadom. Anime karakterekkel, vagy saját karakterekkel oké, írjatok ilyet, de élő emberekről ilyeneket írni... Nem gondoljátok, hogy ez mennyire kellemetlen lehet az idoloknak? Csomó idol utálja ezeket, és olvastam már, hogy idoloknak emiatt romlott meg a baráti viszonya. Most képzeljétek el, ha titeket shippelnének az osztalytársatokkal, legjobb barátnőtökkel, nem lenne nagyon kellemetlen,hogy azt terjesztik, hogy szerelmi kapcsolatban vagy egy olyan emberrel, akire baromira nem úgy, hanem barátként tekintesz? Bocsi, lehet kicsit eltértem a témától, de kikívánkozott.

2019. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy sokan nem a zenei ízlésük miatt ítélik el a kpop-osokat, hanem a viselkedésük miatt. Nagyon sokat hallom és tapasztalom is, hogy (pl: a magyar) rajongói közösség néhány tagja miket képesek művelni rendezvényeken vagy akár utcán is. És még ott vannak a koncertek, ahol egymást indokolatlanul tépik és tapossák agyon az elvetemültebb fanok, ezekről biztos hallottál már te is. Meg persze vannak azok a rajongók is, akik fellökik és bántalmazzák az általuk szeretett énekeseket is. Igen, az ilyen fajta emberek csak kisebb százalékát képezik a rajongótáboroknak, de a laikusok mégis velük találkoznak először és nem csoda ha elrettentik őket az egész műfajtól. Sajnos ilyen emberek minden közösségben bőven akadnak.

Persze ez a nyugati pop számok kedvelőinél sincs másképp, gondolj csak Justin Bieberre és rajongóira.

Egyébként a normális, érett rajongókat nem ítélik el csak ehhez meg kell ismerniük. Ha valaki mégis elítélne a zenei ízlésed miatt, akkor az az illető se különb a fent említett őrült rajongóktól.

2019. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nagyon sok a rasszista ember aki már csak azért is elítéli Őket,mert ázsiaiak,és ebből születnek a "kínai b*zi" meg hasonlók bántó és egyben felháborító megjegyzések.


Van akinek nincs a füle hozzászokva a koreai zenékhez és egyszerűn nem tetszik neki ez a zenei stílus.


Aztán pedig ott van a kinézet,ahogy az előttem lévő válaszoló is kifejtette sokan nem értik,hogy ott más a férfiideál.Koreában természetesnek számít,ha egy fiú használ alapozót,korrektort meg egyebeket,személy szerit nem értem miért olyan gáz ez,az Amerikai pasik amit leművelnek Youtube-on az sokkal inkább számít homokosnak mint ez...


Én alapból egy nagyon csendes fan vagyok,nem kürtölöm szét sehol,hogy Kpop-ot hallgatok,nekem tetszik és kész.

Felhozva egy példát én sem kedvelem a metált,de aki szereti hallgassa,ilyen egyszerű az egész. :D


Ezekkel a shippelős dolgokkal kapcsolatban pedig ugyanaz a véleményem mint az előzőnek,nem értem miért olyan izgalmas ez a rajongóknak,én komolyan mondom eltemetném magam amikor meghallom,hogy "XY IS REAL".


De lényegében nem kell ezt cikinek tartani,semmi rossz nincs ebben,ha valakinek nem ínylik a foga a Kpop-hoz az tartsa meg magának és ne ócsároljon. :)

2019. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

#2 Lehet hogy valakinek nem tetszik egy műfaj, de attól még nem kell elítélni azt aki szereti. Én kivételesen nagyon sok más műfajt is szeretek, de amelyiket nem, arra sem mondom azt hogy "fos és undorítóan hangzik".


Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam hogy nem csak én vagyok az egyetlen NEM őrült rajongója a kpopnak.

Csak néha idegesít, ha hallom a baráti körömben is hogy ócsárolják. Talán igazatok van, ha megtudják hogy én is szeretem és mégis jóban vannak velem, megváltozhat a véleményük,vagyis elfogadják.

2019. jan. 1. 22:21
 5/56 anonim ***** válasza:
100%
A kpop-ot elítélők zöme magát a pop-ot ítéli el.
2019. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
35%

Az egy dolog, hogy gané zene, értéktelen, semmit nem képvisel, hallgathatatlan. De ezzel semmi baj nem lenne, mert manapság a zene 99%-a ilyen, minden műfajt elkorcsosítottak (talán csak a metál a kivétel),a popból rockból, rapből mindből gagyit csináltak és hát valljuk be erre van igény, így ezeknek az együtteseknek a tehetsége, színvonala és az érték amit képviselnek remekül illeszkedik a Justin Bieberek, Lil Pimpek, Kis Grófok meg USNK-k által képviselt elképesztően mély színvonalba.


A nagyobb bajom nekem azzal van, hogy van néhány tinilány akik a szokásos beteges rajongást tanúsítják egy abszolút ismeretlen banda irányába, ilyeneket irkálva hogy a "a legnagyobb tehetségek a világon" (WTF? még hangjuk sincs), meg hogy életüket adnák értük, mennyire segítettek nekik a nehéz időkben (milyen nehéz időkben? hogy segítettek? ismét WTF) stb., meg itt is rommá spammolják a zene, bulvár, emberek stb. kategóriákat ilyen értelmetlen nyáltól csöpögő kérdésekkel ("Ti is láttátok XY új videóját a BTS-ből? Annyira cukiiiiii!" - ilyenkor szoktam okádni kimenni) - aztán amikor valaki odaszól hogy ez mennyire szánalmas meg gyerek hozzáállás akkor elkezdik verni magukat hogy az illető semmit sem tett le az asztalra (honnan tudják? mi számít asztalra letevésnek?) meg hogy hogy meri fikázni (mert amúgy mi lesz?), legértékesebb emberek a világon (ilyenkor már kicsordul a könnyem a röhögéstől, nem is ismeritek őket), milyen mély dolgokról énekelnek (tegye fel a kezét aki tud kínaiul) stb stb.


Én is szeretem a Scorpionst, de mégsem irkálok ilyeneket hogy "épp most haltam meg olyan csodálatos a zene, annyira értékes emberek, olyan tehetségesek meg annyit segítettek rajtam stb." mert baromság. Szeretem a zenéjüket és ennyi. Pedig ők még tényleg jók is, tehetségesek is. (És most csak egy példát mondtam, nyilván nem csak őket szeretem.)


Szóval ha valakinek ez tetszik hallgassa. Senkit nem fog érdekelni. De másokat ne zaklasson a beteges imádatával, és főleg: nőjön fel.


És igen, csak tinédzserek hallgatják, én legalábbis még nem láttam 30-40 éves embereket akik ilyet hallgattak volna.

2019. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
79%

#7


Nem vagyok kpopos, nem szeretem a stílust, de...


A zenék 99 százaléka régen se szólt semmiről, a metal meg végképp nem, volt néhány zenekar, ami valóban tartalmazott értékes gondolatokat (pl. a Death), de a metal a pszeudo-intellektuális zene iskolapéldája.


A Scorpions meg egy rock and roll-ellenes bűncselekmény a mai napig, de sajnos Magyarországon mai napig az ilyenekért rajonganak.

2019. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
21%

2-es vagyok..Élő Twitch adást néztem fülesről ahol mai rap ment,na pl az is kínzott.. Gay Shit és unalmas, üres. Ugyanezt gondolom a pop minden részlegéről

Én nem értem,miért jó ez az emberi fülnek.. Talán megértem ha valaki fiatalon szereti.. Vagy ha nagyon jó kedve van. De ha nekem jó kedvem van ott a Judas Priest vagy Iron Maiden.. Nem a nyálas hangzás

Ennyi.

2019. jan. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
24%

Ja és 8-as,a "pszeudo-intellektuális zene" egyedül a Dream Theater.

Talán nem vagy elég tájékozott.

2019. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
73%

Hetes nálad azt nem értem, hogy mondhatod egyszerre azt, hogy gané zene, és hogy nőjjünk fel? Hol élsz te ember, hogy így tudod csak kifejezni magadat? Elég sok dolgot elmond ez rólad. És nem túl jókat.

Akik meg nem csak a zenét dicsőítik, azok is jogosan teszik, mert az előadók valóban kitartó és jó lelkülettel rendelkező emberek, messze tőled. Érted. A rajongók épp úgy szeretik emberként az előadókat (ezt teljesen meg lehetne érteni), mint a zenét. Mit nehéz ezen megérteni? Ahelyett hogy itt picsognál hogy mennyire nem érted a jelenséget. Nem is tudom hirtelen hogy melyik a butábbik fél.

4,5 éve nem tudok elmozdulni a BTS-től, biztos, mert annyira ganék. De ők alkotnak, nem úgy, mint azok akik ganéznak és nem bírják hallgatni.

Aztán menjünk vissza a korra. Az ember kifejezési szokásai változnak a korral. Én nem vagyok már tini, és azok, akik most tinik, egyszer majd nem lesznek. Ők szeretik kifejezni a szeretetüket. A 30-40 évesek kevésbé, ezért nem hallhattál arról a sok, ilyen korú rajongóról. Mert vannak, ne aggódj. És remélem, hogy a koroddal vagy idővel változni fog a véleményed, vagy minimum annak a kifejezési módja.

2019. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!