Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most a gitáromnak a nyaka...

Most a gitáromnak a nyaka vagy az egyik húrja rossz? Illetve még miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Vettem egy elektromos gitárt teljesen újjonnan. Viszont a G húrom hiába hangolom be üresben tisztára, ha bármelxik bundon lefogom hamis. Elsőre a nyakra gyanakodtam, de akkor a többi húr se lenne jó. Aztán magára a húrra, de nem tudom. Viszont az is eszembe jutott, hogy a húrlábnál is lehet állítani mindenfélét, szóval lehetséges, hogy ott rosz valami? EPIPHONE LES PAUL SPECIAL VE VWVS gityóról van szó. A Hangszerkerben vásároltam. Ötletek?

2019. jan. 4. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gyári húrok vannak még rajta? Kezdd azzal hogy lecseréled! Utána folytatjuk:AP
2019. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mojjo ***** válasza:

Igen, a húrlábnál, a babáknál kell állítani a az intonációt.

Youtube, kereső, les paul saddle intonation és már dőlnek is a videók, amik megmutatják, hogy kell.

2019. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen eredeti gyári húr van rajta. Amúgy van a gitáron egy 1 éves garancia. Az ilyen hozzá tartozik?

Huhh megpróbálom állítgatni, de remélem jó lesz... ha nagyon nem keresek valakit aki érthozzá :D

Köszönöm a válaszaitokat!

2019. jan. 5. 10:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Garancia? Nem. Semmi köze a garanciához.

A garanciális autót visszaviszed mert kifogyott belőle az üzemanyag?

2019. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Mojjo által említett oktávállítás rendben van, akkor a felső nyereg magassága következhetne. Olcsóbb gitároknál hajlamosak extramagasra (akár 1-2mm-re) hagyni a húrokat, ez csúnyán hamis hangokat eredményezhet különösen az első néhány bundoknál.
2019. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5 igen és már nem csak az olcsóbbaknál sajnos.


A 12. bundnál szólaltass meg a G húron egy "üveghangot" aminek ugyanúgy kell majd szólni mint amikor lefogod ugyanannál a bundnál. A babák előre-hátra állításával tudod állítani az intonációt. Persze hangológéppel vagy mobil appal ellenőrizd ha nincs full üveghallásod :-D

2019. jan. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hello! Megpróbáltam. És az van, hogy mindegy merre állítottam ugyis magasabb hang volt mint G... márhogy ha lefogtam az oktávnál ugye. Szóval most már megpróbálom elvinni ahol vettem s megkérdezni
2019. jan. 8. 16:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha magasabb az oktávnál, akkor hosszabbra kell állítani a húrt, vagyis hátrafelé a babát. Az oktávtisztaságot azért nem bonyolult beállítani, az macerásabb, ha az üresen meg az oktávnál megpendített hang tiszta, közte meg hamis itt-ott.
2019. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen ez van. Mert most megpróbáltam új húrral és sikerült az oktávot beállítanom. De köztük nem jó. És ilyenkor mi a teendő? Mert lehetőleg nem szeretnék 4ezret rákölteni, ha házilag is megtudom csinálni. 2ezerért vettem új húrokat. Szóval így már 6nál járnánk.. mert azt mondták, h kb 4ezer lenne, h beállítson mindent..
2019. jan. 9. 15:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig egy ilyen olcsón-gyorsan összehányt gitárnál csodát tud okozni egy szakszerű beállítás, 4000 nem is sok érte. Következő lépésként az jöhetne, amit fentebb írtam, de ehhez azért nem ártana tudni, mit miért és hogyan csinálsz, kis kézügyesség még pár egyszerű eszköz sem árt. Meg ez a része már nem olyan, mint az előző, hogy ha túl sokat tekersz a csavaron, akkor legfeljebb visszatekered .
2019. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!