Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szereti mindenki a a...

Miért szereti mindenki a a rapot meg a disco zenét?

Figyelt kérdés

Én végig se tudom hallgatni olyan unalmasak, a rap unalmas, semmi értelmes hang nincs benne beszéden kívül, amit unalmas "zenével" kísérnek. A disco zenék meg végtelenül hosszúak és egyhangúak.

Azt nem értem, hogy a velem nagyjából egyidős tizenéves emberek miért szeretik jobban ezt a két műfajt, mint például a rock 'n rollt.



2019. jan. 6. 05:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

"Miért szereti mindenki"

Lám-lám! - nem mindenki, mert te sem.

.

Most ez a divat.

A divatot bolondok kreálják, de a bölcs is gyakran utánozz.

2019. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A rap zenénél a szöveg a lényeg, ritkán találnak alá jó alapot.

Viszont, ha igen, általában üt!

Sajnos sokan valóban úgy verik a mellüket a rep zenére, hogy nem is tudnak angolul, de neki 2pac az apja.

A diszkó zene meg csak ütős hangrendszer mellett élvezhető, nekem bejön, hogy sok benne a basszus.

Vannak, akik mindezt droggal fokozzák.

2019. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
41%

A pop mindig is tömegműfaj volt.

Könnyű szövegek, dallamos, könnyen megjegyezhető és dúdolható. Azonnal a fejedbe mászik. Jó rá táncolni.

Nem véletlenül a top listákat pop zenék vezetik.

Sőt tovább is vihetem, a rock-ban is a pop-rock, rap-rock általában a legnyerőbb.


Maga a rap pedig a jó alapokkal és magával a szöveggel hódít, ami sokszor odamondogatós vagy a végletekig jól rímel.

Persze pár éve felkapott lett idehaza is, de ez várható volt a külföldi trendek alakulásából. Illetve vegyítik a poppal, erősen.


A rock magában pedig hát...

Általában nem magyar.

A magyar fiatalok közül általában nem a régi retro pop-rockos zenéket nyomják, hanem a zúzósokat, amik megint rétegműfajt képviselnek inkább.


Én véleményem a rockról: Unalmas és hosszúan zavaró hangszer szólók, gyengébb szöveg, nem lehet rá olyan jól táncolni, pár perc után idegesít a rikoltozás.

2019. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
A kutyáim alatt a pénzem
2019. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

#3 Na, amire te gondolsz rockzene címke alatt, az csak a sztereotip és unalmas hard rock, amiről a magyarországi rockerek azt hiszik, hogy az a "kőkemény és őszinte rockzene". Ilyen az AC/DC meg a Deep Purple, aminél sajnos a magyar rockerek 99%-a nem lát tovább.


Vannak viszont jó rockzenék is, mint a Pink Floyd, a Radiohead vagy a Can (ez kifejezetten funky néhány helyen).

2019. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

#3, rock = gyenge szöveg és rikoltozás? LOL

Úgy látszik halvány lila gőzöd nincs, mit takar a "rock" műfaj, ha neked ennyi jött le belőle...

Hallottál te valaha Pink Floydot vagy Dire Straitst? Aszongya "gyengébb szöveg". :'D


A kérdezőnek meg: ne legyél beszűkült, egy műfaj önmagában sosem rossz vagy jó, ez egy buta és valótlan általánosítás, ízlés kérdése, hogy ki mit szeret hallgatni. Viszont minden műfajon belül jelen vannak alacsony és magas színvonalú előadók. Ha nem tudsz megérteni egy műfajt (nem kedvelni, csak megérteni), akkor valószínűleg még nem hallottad a "krémjét". Vagy csak nagyon szűm látókörű és elutasíto vagy. Nem tudhatom.

2019. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
*szűk
2019. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Jaah, és plusz érdekesség: Mark Knopflernek, a Dire Straits rockzenekar énekesének előadásmódja sokszor jobban hajaz a rap-re, mint azt gondolnátok. Na errevarrjá'gombot.
2019. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj ötös, de a Can-t leszámítva a Pink Floydot és a Radiohead-et is sokan ismerik itthon. Persze, szeretik az AC/DC-t és a Deep Purple-t, de honnan veszed, hogy az általad felsorolt többi zenekart nem szeretik? Én is szeretem az AC/DC-t, a Deep Purple-t, a Pink Floyd az egyik kedvenc zenekarom és a Can is zseniális.


A rapről meg a discoról annyit, hogy a rapből szeretem a régebbi előadókat, a discoért nem vagyok oda (meghallgatom, ha az szól, de amúgy nem szeretem).

2019. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%

Le lehet pontozni, de utálom a rock zenét.

Pop, R&B, hiphop a kedvencem. Meg is indoklom.

Rock nekem egy túl erős műfaj, hozzá való rikoltozással.

Michael Jackson a példaképem, az ő pop zenében van mondanivalója és zene.

Egyes rock olyan, mintha egy 77 éves öregnét megszexuálnak és közbe ő rikácsol, mert eltörött a gerince.

Pop vídit, egyesekben agressziót szűl.

Le lehet pontozni, mely a szűklátás módra útal, a véleményemmel senki zenei stílusát nem akartam bántani.

2019. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!