Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitáron lehet hogy...

Klasszikus gitáron lehet hogy máshogy szól egy hang?

Figyelt kérdés
Csak most próbálok gitárt tanulni magamtól és volt itthon egy gitár, de klasszikus. A netről próbálok másolni egy számot( ott akusztikus gitáron játszanak), de hiába fogom le ugyanazokat az akordokat vhogy máshogy szól az én gitáromon. Mivel csak most tanulom simán lehet hogy csak en bénázok, de lehetséges hogy akusztikus gitáron máshogy szólnak a hangok?

2019. jan. 8. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát azt, hogy "máshogy", azt elég sokféleképpen lehet értelmezni.

Szerintem csak nincs behangolva.

2019. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Be van hangolva. Azt hogy máshogy úgy értem h bár hasonló mégis eltér. Nem szól hamisan vagy ilyesmi, csak különbözik attól ami a videóban van
2019. jan. 8. 19:44
 3/7 Mojjo ***** válasza:
Ha csak az oktatóvideóban nem alternatív hangolást használnak, ugyanazok a hangok vannak klasszikus gitáron, elektromoson, mindenen. Az egyesnél lehet a megfejtés.
2019. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
Ha be van hangolva, és nem használnak alternatív hangolást, akkor max a hangszín különbözhet, a hanagasság nem.
2019. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felvételhez képest a hangmagasság egy negyed hanggal is eltérhet. Számos esetben tapasztaltam ezt, mikor leírtam egy-egy szólót. Sok oka lehet, pl. régo felvételeknél a sok felújítás, másolás, főleg analóg szalagos felvételeknél. Lehet hogy módosítottak a sebességen, hogy megfekeljen a klip hosszának, de az is tény, hogy az elmúlt par 10, 100 évben 4 Hz-el hangoljak magasabbra a hangszereket. Meg a te gitárodat sem ártana behangolni játék előtt. Mert az valamiért nem csak egyszer csinálják. Hiába, furcsa madarak ezekba gitarosok.
2019. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg hagyd ezt a netről való számtanulast a phaszba legalabb addig, amíg fingod sincs az egészről. Nem a Metallica kell neked, nem is a Nirvana, hanem a Gitáriskola 1. Már ha nincs 0. része.
2019. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:
0%
@5: A gitárosok 99,9%-ban kutyaközönséges 440Hz-es kamara A-hoz hangolnak.
2019. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!