Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Letudná valaki írni a pengetést?

Letudná valaki írni a pengetést?

Figyelt kérdés

Van ez a dal Road - Nem kell más egyszerűen hülye vagyok hozzá lassítva sem tudom hogyan penget *.*

Eddig valami ilyesmire jutottam : le-le-le-le-fel-fel-le-fel

https://www.youtube.com/watch?v=7rYR4bGSidQ

Előre is köszönöm a segítséget



#zene #gitár #pengetés #pengetésmód #pengetésimód
2019. jan. 9. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nonszensz. Nem mindegy hogy merre penget? El akarod játszani? Lehet folyamatosan lefelé is. Akárhogy. Tanuld meg az akkordokat, és pengesd úgy ahogy kényelmes.
2019. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:

Ez egy kezdő gitáros dolog, hogy nem tudják eljátszani a dalt, ha valaki nem mondja meg, milyen pengetési sémát használjanak. Én is túlestem rajta :D

Kis szerencsével hamar kinövi az ember, nem gáz.


Kérdező, egy-egy dalt sokféle különböző pengetési sémával el tudsz játszani. Persze, van, amelyik egyáltalán nem illik hozzá, de többet is találhatsz, ami igen. Próbálgasd őket, fülelj, és amelyik tetszik, és jónak tűnik, azt használd. Ne várj receptet, ha készen odateszik eléd, csak a saját fejlődésed hátraltatod.

2019. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Főleg hogy teljesen mindegy amikor lassan akkordozol, és kihallatszij ahogy végigpengeted a hangokat, ott van jelentősége hogy mikor fel és mikor le. De ahol csak sikálás van, hangzásban teljesen mindegy. Azért ne akarj ilyeneket betanulni, mert ez ponthogy nem kezdő dolog, hanem lényegtelen dolog. Mivel egy haladó gitáros épphogy egyáltalán nem határozza meg hogy fel vagy le penget, soha nem figyeli és teszi ezt szándékossá egy gitáros. Úgy pengeti ahogy érzi és ahogy kényelmes.
2019. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

L (F) L F (L) F L F L (F) L F L (F) L (F)

A zárójelnél csak a kéz mozog, nem penget.

2019. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mojjo ***** válasza:
Ennyit az önállóságra, meg kísérletezésre buzdító próbálkozásunkról :D
2019. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti. És ez most mi?? Ebből tudni fogja? Egy fel/le váltakozást ritmus nélkül leírva semmit nem mond, ezzel még mindig nem jut semmire, ennyiből nem kapja meg egy gitáros a pengetési képletet :D

Vagy legalábbis bízunk abban hogy a kollegának nem 4/4ben negyedekre mozog csak az alkarja megállás nélkül, hanem tud önállóan olyan ritmusra pengetni ahogy a dal kívánja. :) De legalábbis az lenne a cél.

2019. jan. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De akkor már tényleg egyszerűbb, ha folyamatosan lefele pengetsz, akkor biztos nem zavarodsz belé. Aztán, ha már megy így a dolog, akkor könnyebb lesz bonyolítani. Nekem ezzel pont nem volt gondom kezdőként, de hasonló értelmetlen baromságokon én is rágódtam, hogy akkor most hogy kell ezt- azt, és egy csomó idő elment a semmire. Szóval inkább pengess lefele, mint hogy azt nézegesd, hogy ki merre penget.
2019. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 veterán vas ***** válasza:

Ha neked az a legnagyobb problémád, hogy egy akkord pengetésénél, a húrok lentről-föl illetve fentről-le sorrendben szólalnak meg, akkor valószínű, hogy Te már a vérprofi kategóriába tartozol.


Szerintem egy akkord hat(!) hangjának a megszólalási sorrendjét -a másodperc tört része alatt- nagyon kevesen tudják lekövetni.

2019. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mojjo ***** válasza:
@8: Ne hülyéskedj. Egyrészt az esetek kisebb részében szólaltatjuk meg mind a hat húrt még akkordsikálásnál is, másrészt nagyon jól hallhatóan különböző hangja van a lefelé- illetve a felfelé sikának.
2019. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk egy felvételről meg kéne mondani hogy mikor sikál fel/le, garantálom hogy senki nem mondaná meg. Ebben azért egészen biztosak lehettek
2019. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!