Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen halk a zeném amit...

Miért ilyen halk a zeném amit csinálok? Compressort rakok rá és ugyan úgy halk? Deep house, nudisco

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy minden producernek akiket hallgatok hangos a zenéje. Én egyáltalán nem tudom megcsinálni rakok rá Waves CLA 76 vagy SSL Bus kompresszort és akkor se lesz túl hangos és még a 0db-t is átlépi átmegy pirosba. Már 3 éve foglalkozok zene készítéssel de mindig az a bajom, hogy átlépi a 0db-t a zene(vagy csak a basszus). Tudtok nekem valami tippet mondani, hogy hogyan lehet hangosabb a zeném úgy, hogy ne lépje át a 0db-t? Bármilyen plugint mondhattok Waves től mert megvettem a full bundle-t. EQ-t használok persze levágom a mélyet stb stb.. de így is +3 db- ig peakel. Referencia zenét hallgatok ugyan azon a hangerőn és vagy +3db vel hangosabb a zene úgy, hogy jó hangzása van... Nekem meg nem hogy mivel halkabb -3 db lenne hanem +3 :D Lehet az a baj, hogy a mixerbe mondjuk a basszus sávon 0db-n hagyom? Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.

2019. jan. 19. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Brickwall Limiter kell a legvégére, és kis hangerőn, mélyek nélkül, friss füllel is illik ráhallgatni. A mélyekből meg vehetsz le, ha keresztbe lenyelik a mixet. Annyi biztos nem kell belőlük, nem ott kell korrigálnod a hangcuccod hiányosságait.
2019. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, konkrét ajánlások: Voxengo Elephant, Waves L2, ingyenesből tökéletes a W1 Limiter, a te stílusaidra legtöbben az iZotope Ozone plugint használják, személyes javaslatom a mélykedvelésed miatt a T-Racks bundle és az ő rigolyáinak értő kitapasztalása.
2019. jan. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem a gainstaging hiánya és az alapvető dinamika szabályzás lesz a problémád forrása.

Valószínűleg eleve rosszak a sávjaid egymáshoz viszonyított hangerő beállításai, de még valószínűbb, hogy átgondolatlan, felépítés szempontjából hiányos, vagy zsúfolt zenéket írsz.

0dB-t eleve meg sem kéne közelítenie a sávoknak. Főleg ha analog eszközöket modellező vst-ket használsz, amik 0VU (-18dBFS RMS) bemeneti jelszintre vannak kalibrálva.

Mondjuk kezdd azzal a keverést, hogy lehúzod minden sáv inputját -18dBFS környékére. A faderekhez csak ez után nyúlsz.

Beállítod a zene hangerő arányait KOMPRESSZOROK, LIMITEREK nélkül!

Majd ha úgy érzed , hogy valamelyik hangszer túl dinamikus, azt összébb nyomod annyira, hogy jól kihallható, fülbarát , kellemes hangzású legyen.

A master csatornán pedig nem húzol semmit a limiteren. MÉG ELŐTTE csinálj hangerőt busz sávok segítségével.

Nincs annál rosszabb, mint amikor az egyébként jó mixet egy az egyben beleütköztetik egy brickwall limiterbe, ahol meghal minden dinamika.

2019. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neki egyelőre szerintem az első önálló téglázása belökné az endorfin aranylövést. Később cizellálódik az.
2019. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ilyen későn válaszolok. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Nagyon hasznos volt amiket írtatok, már most jobb lett a lerenderelt zene (persze még nincs kész) :D Esetleg ha kíváncsiak vagytok hogy milyen zenét csinálok akkor feltöltök YouTube-ra egy demot úgy legalább lehet hallani, hogy mi lehet a probléma még.
2019. jan. 31. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!