Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort KX1Q vagy Squier Affinity...

Cort KX1Q vagy Squier Affinity Telecaster?

Figyelt kérdés
Azoktól várnék választ elsősorban,aki próbálta őket, vagy legalább az egyiket, hogy mégis legyen valami alapja a véleményeknek.

2019. jan. 29. 12:49
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:

Ez két totálisan teljesen más gitár, összehasonlítani sem lehet. Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik a jobb, a paprikás csirke, vagy a somlói galuska - oké, oké, mindkettőt megesszük, de ennyi, nem ugyanaz a kategória.


Szóval első körben döntsd el, hogy egy Telecastert szeretnél, vagy egy dupla humbuckeres Super Stratot.

2019. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából a fent említett Cortom van, de nem volt eddig alkalmam kipróbálni a kérdésben említett hasonló telecastert sem. A mostani hangszerem hangszedői felezhetőek, és beleszerettem ebbe e "single coil"-os hangba. Tény, hogy soha nem fog olyan hangot produkálni, mint pl egy strato vagy egy tele. A lényeg az, hogy bír-e, mind anyaghasználatban, mind összeszerelésben legalább olyan jó vagy jobb minőséggel ez a tele, mint a Cort.
2019. jan. 29. 21:14
 3/16 Mojjo ***** válasza:
89%

@2: A felezhető humbucker hangja fényévekre van a single coiltól. Szerintem érdemes kipróbálnod élőben is pár single coilos gitárt, hogy megtudd, az a hang is tetszik-e.

És szinte minden hangszerbolt tele van Squier gitárokkal, így ha elnézel párba, bőven tudsz próbálni.


De amúgy nem, minőségben a Squier Affinity szériája nagyon nincs ott, ahol az említett Cort. Bőven le van maradva mögötte. Ha jobbféle Squiereket néznél, akkor telében a Squier Standardot ajánlom, illetve főleg a Classic Vibe-ot.

2019. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha nem szaladok vele zsákutcába, egy ilyen telére váltanám le a Cortomat.
2019. jan. 29. 21:51
 5/16 Mojjo ***** válasza:
@4: Próbáld ki előtte. Totál más világ, és jóval a Cortod alatti minőségi kategória.
2019. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyébként még a Standard és az Affinity széria között is vacillálok. Állítólag az olcsóbbik version-nek égerből van a teste, ami némileg jobb az agathisnál, viszont gyengébb elektronika terén. Azért gondoltam a az Affinity-re, mert inkább cserélem ki a szedőket egy jobb testben, mint, hogy zsákutcába jussak egy rosszabb alappal. De igazad van, mindenképp ki akarok egyet próbálni, hogy ne csak elméleti síkon történjen az ismerkedés a hangszerrel.
2019. jan. 29. 22:36
 7/16 Mojjo ***** válasza:
88%

@6: Ne a fa fajtája befolyásoljon. Igen, az Affinity teste égerből van, de ez az éger nagyooon nem ugyanaz, mint akár egy mexikói, vagy pláne amerikai Fender égere. Minden fafajtából lehet gagyit és jót is találni, az Affinity-nél szerintem érzed, melyik a helyzet.

Ráadásul az Affinity fogólapna képtelenül keskeny. Lehet pigmeusoknak tervezték, vagy én nem tudom, de valami eszement keskeny.

A Standard egy jóval-jóval jobb gitár,int az Affinity.

2019. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég érdekesen fogalmazok néhol. Magyar vagy é? Vagy Hazajáruló?


Nem kötekedni akarok, csak érdekességképpen kérdezem.

2019. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mojjo ***** válasza:
@8: Tökéletes magyarsággal ír...
2019. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mojo már megint wikipédiáról szedi a hülyeségeit tökre nem adnék a véleményére inkább kérdezd meg egy eladótól
2019. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!