Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a legjobb gitár húrfajta...

Mi a legjobb gitár húrfajta standard és Drop B hangolásra?

Figyelt kérdés

2019. febr. 6. 15:41
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Gondolom külön-külön érted, nem egyszerre kellene bírnia a húrnak mindkettőt.


Viszont sajnos ez a kérdés így megválaszolhatatlan, mert totálisan szubjektív. Mi a legjobb üdítőital? Mi a legjobb édesség? Stb stb... Kinek mi.

2019. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint hogy milyen vastagságú lenne ideális,úgy hogy semmi rossz hang ne legyen,értem itt a zörgést példáúl.De elsősorban a drop B hangolásra lennék kiváncsi akkor ha már emlitetted hogy ez a kettő igy nem férne meg.
2019. febr. 6. 16:13
 3/11 Mojjo ***** válasza:
Én egy 12-56-ot, esetleg 12-54-et mondanék. Inkább 12-56. De egyébként még ez is szubjektív, mert van aki standard E-n is 11-es készletet használ, van aki meg 9-est. Kinek mi.
2019. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
Apropó, mekkora a menzúrahossz?
2019. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi az a menzúrahossz?Eddig még nem hallottam róla
2019. febr. 6. 16:45
 6/11 Mojjo ***** válasza:

Az alsó és felső nyereg közötti távolság, azaz a teljes rezgő húrhossz. Ez pl egy Telecasternél, Stratocasternél 648mm, egy Les Paulnál, SG-nél 628mm, Jaguárnál, Mustangnál 610mm. Tudom, van ezeken kívül is millió féle gitár, ez csak pár példa volt.

Minél rövidebb a menzúra, annál vastagabb húrok kellenek hozzá ugyanahhoz a feszítettséghez. Aki egy 648mm-es menzúrán 10-es készletet használ, annak 610-esen röhejesen lötyögős lenne ugyanaz a készlet, feljebb kell menni vastagságban.

2019. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Néztem most gitár anatómiát,elektromos gitárnál hogy kell lemérni ha nincs alsó nyereg?Akkor a hidig mérjem?
2019. febr. 6. 17:20
 8/11 Mojjo ***** válasza:

Hogyne lenne alsó nyereg :) Azokon fekszenek fel a húrok. Ha neked úgy könnyebben érhető, azok a babák. Általában 6, ritkábban, főleg tradicionális Telecastereknél 3 egyenként állítható kis izé, amin felfekszenek hátul a húrok. Aztán vagy egy stoptailben, vagy egy tremolós húrlábban, vagy a testben magában eltűnnek. De csak a babákig kell mérni. Vagy ha angolul könnyebb: saddles.


De ha megmondod, milyen gitárod van, megmondom a menzúrahosszt.

2019. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
648 mm az enyém.
2019. febr. 6. 17:31
 10/11 Mojjo ***** válasza:
Akkor a harmadik hozzászólásban írt vastagság jó eséllyel (szubjektív tényezők játszanak azért) megfelelő lesz.
2019. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!