Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire jó "befektetés" egy...

Mennyire jó "befektetés" egy használható szintű digitális zongora?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mennyire éri meg megvenni egy 70-110ezer Ft-os szintetizátort vagy digitális zongorát egy kezdőnek, első hangszernek. Ajándékba lenne, de nem tudom mennyire lehetne könnyen túladni rajta, ha egy idő után esetleg ráunna.

Pl Yamaha PSR-E363, Yamaha NP-12, Yamaha NP-32, Casio CDP130

(Tudom, hogy a 88 billentyűs lenne a legjobb, de ettől most tekintsünk el.)


Ti mit vennétek? Könnyen túl lehetne adni kihasználatlanság esetén egy drágább hangszeren vagy elsőnek legyen inkább valami olcsóbb szintetizátor?



2019. febr. 22. 14:55
 1/3 Mojjo ***** válasza:
67%
Én nem feltétlen arról az oldalról közelíteném meg a dolgot, hogy mennyire könnyű túladni a hangszeren, ha nem jönne be neki, hanem, hogy mennyire lehet jól tanulni rajta, ha bejön. És ha zongorázni akar tanulni, akkor az állványzattal ellátott digitális zongora messze a legjobb választás. Nem csak a hangja miatt, hanem a kezelhetősége miatt (a billentyűzet, azon kívül, hogy 88, billentésben, dinamika-visszaadásban s legjobban hasonlít az igazi zongorához + a pedálok). Szóval ha úgy gondoljuk, a megajándékozott szeretne zongorázni tanulni, szerintem egyértelmű a választás. Ha úgy gondoljuk, nem biztos, hogy szeretné ezt, akkor pedig én pl. hangszer helyett inkább mást néznék neki.
2019. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, komolyan gondolja a zongorázást, csak azért erről az oldalról közelítettem meg a dolgot, mert régebben járt szolfézsra, de abbahagyta, mert akkor megunta, de most egy ideje már nagyon szeretne zongorázni.

Én is úgy gondolom, hogy egy jobb hangszer megfelelőbb lenne, mert talán a szebb hangzása, az érintése, stb miatt lelkesebb maradna, mint egy olcsóbb szintetizátorral (kb 50-55ezres kategória).

2019. febr. 22. 16:55
 3/3 Mojjo ***** válasza:
@2: Jól látod, egy jobb hangszer biztosan jobban motivál a tanulásra, gyakorlásra.
2019. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!