Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen olcsó elektromos gitár...

Milyen olcsó elektromos gitár szettet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni elektromos gitáron játszani, ezért majd szeretnék venni egyet, de teljes szettben,ami mellé adnak még mindenféle dolgokat amik kellenek a gitár működéséhez. Ezek az előállított csomagok általában mennyire megbízhatók? Mert nem szeretném magamnak összeválogatni a kellékeket is,mert nem nagyon értek még hozzá, így nem is nagyon tudom,hogy mit kéne. (Ha ez lényeges, rock zenét szeretnék játszani).

50.000nél többet nem nagyon szeretnék rá költeni, mert teljesen kezdő vagyok.

Mondjuk tudok akusztikus gitározni, szóval szerintetek menne minden rendesen, vagy ajánlatos lenne ezzel is felkeresnem majd egy tanárt, ha komolyan gondolnám? Így a gitározás alapjait tudom, játszani meg elvileg picit könnyebb is elektromos gitáron, meg lètezik az internet, szóval gondolom nem lenne lehetetlen egész jól megtanulnom magamtól játszani.



2019. febr. 26. 15:37
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
59%

Egyrészt nem könnyebb elektromoson játszani, mint akusztikuson - már miért lenne az?

Másrészt az ilyen előre összeválogatott szettekbe a legalja, legrosszabb minőségű cuccoo szoktak kerülni, nagyon nem ajánlom őket. Illetve 50 ezerért eleve nem ajánlom, hogy gitárt és erősítőt + kábelt is akarj szerezni. Lehet úgy tűnhet, olcsón vennél egy komplett felszerelést, de valójában csak igen drágán vettél egy csokornyi használhatatlan akármit. Az ablakon kidobni pedig igen sok pénz az az 50 ezer.

2019. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy jó gitárt nem találsz 50 ezerért nemhogy erősítővel is.
2019. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Waff ***** válasza:

50 körül lehet kapni kezdéshez teljesen jó HASZNÁLT gitárokat. Pl egy Squier Affinity tele/strato, vagy egy Epiphone LP Special ha kicsit kemènyebb az irányvonal.

GS Fanatic oldalon nézz szét a gitár kategóriában.

2019. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
@3: A gond az, hogy a kérdező gitárt + erősítőt + kábelt is akar 50-ért. Ez az, ami teljesen felejtős még használtan is, nemhogy újonnan.
2019. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Waff ***** válasza:
4@: azt értem én. Csak mivel fentebb leírtad neki, hogy ennyi pénzből felejtős minden cécót megvenni, gondoltam talán hasznára válik ha tudja, azon a pénzen max egy kezdéshez megfelelő gitárt vehet. Később meg majd veszeget hozzá erősítőt, kábelt.
2019. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mojjo ***** válasza:
@5: Jogos :)
2019. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 compactegon ***** válasza:
erősítő egyelőre minek otthonra? Kispedál vagy multieffekt (10-100Ft), azt' mehet vonalba a gépre. egyrészt jobban is szól, másrészt olcsóbb megoldás. 50-ért szerencsével már kifoghatsz egy régebbi koreai Ibanezt, vagy egy standard squiert. GSfanatic, ahogy előttem is írták.
2019. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Á, otthonra az igazi gitár erősítőket, a full csöves cuccokat ládával azt felejtsd el mert gondjaid lesznek belőle tutira. Én kertes házban lakom és még így is. Egy füles+cigidoboz erősítő amit te is összerakhatsz pont elég kezdésnek ha nem a pincében akarsz gyakorolni. :-D

Egy jó gitárra koncentrálj ebben az 50-es árkategóriában.

2019. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!

Ahogy a többiek is leírták, nem javasolt szettben vásárolni.

Jó esélyel kapsz egy olyan gitárt ami játszhatatlan. Nem tudsz egy normális húrnyomást beállítani stb.

Az marad, hogy inkább összeválogatod a cuccokat.


"mert nem nagyon értek még hozzá, így nem is nagyon tudom,hogy mit kéne. (Ha ez lényeges, rock zenét szeretnék játszani)."

Először is azt döntsd el mit akarsz játszani. Ha blues, classic rock, akkor én egy statocastert ajánlok, SSS, vagy HSS, pickup rendszerrel.Ahogy fentebb is írták a Squier gitárjai jók, kényelmesek. 30 körül már találhatsz egy jó kis Affinity-t.

Ha keményebb rockot szeretnél én egy superstratot ajánlanék. A Cort gitárjai elég jók, de Ibanezből is találni néha olcsóbb, de jó kis gitárt.

A lényeg, hogy 30-40 közt már találsz játszható gitárt.

A legfontosabb az, hogy neked megfelelő legyen, mert egy rossz gityó elveszi a kedved az egésztől.Neked tetsző nyak vastagság, jól beállítható húrmagasság, cc 3mm a nyak-test csatlakozásnál, jó bundozás.

Vásárláskor nézz bele a nyakba, ne legyen csavarodva. Ha közép tájon kicsit homorú, az nem gond. Lefogod a húrt a 12. bundnál és az elsőnél, középtájon belenézel, legyen egy kis távolság a bundok és a húr közt. Nézd meg az oktávokat simán lefogva és üveghanggal is. Pengesd meg a húrokat akár bundonként, hogy nem e zörögnek. kb ilyesmiket megnézel és rendben van, tetesd rá erősítőre, hogy az elektronika is rendben van-e Ne búgjon recsegjen stb. Pickup váltó jól működjön. Ilyesmi.

Ha ezek rendben vannak lesz egy jól játszható szerethető gitárod, és ez a lényeg.


Ezután vagy számítógépre csatlakoztatod, vagy veszel erősítőt, fejhallgató kimenettel. Van a pl. a Rolandnak, Fendernek is jó kis 10-20 W modellezős cucca ami kezdésnek jó.

Ha egy kicsit erősebbre vágysz /most lehet kapok majd a pofámra/ ott a Hughes&Kettner Attax 40-je. Nekem is ez van a csöves Laney-m mellett. Kiszoktam vele ülni az udvarra nyári estéken pár üveg sörrel, és szép az élet. Olykor találni 30e alatt is, akár egy lagzit is beszól. Van lábkapcsolóval üzemelő torz csatornája, vonal ki-bemenet, fülhallgató kimenet, reverb.


Vásárlásra én is a GS-t ajánlom.


Nagyon ne misztifikáld túl. a lényeg, hogy jól szórakozz, szeresd meg a dolgot.

Sok sikert és örömöt! :)

2019. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Bakker, akár a Csendes Don! Bocs, hogy így belelendültem:(
2019. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!