Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon mégis mennyire...

Magyarországon mégis mennyire kevés albumot adnak el? Meg mennyire kevés streamet hallgatnak?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert ma Magyarországon összesen 2000 eladás kell az arany besoroláshoz és 4000 a platinához... Ebbe többek között beletartozik a fizikai album eladás, a digitális album eladás, valamint a digitális track eladás is. Utóbbi esetben minden 10db, az albumról eladott szám egy teljes album eladásnak felel meg.

Ezen túl számít a streaming is, többek között a spotify, a google play, s a deezer hallgatásokat is eladássá konvertálják.

Minden 1000 szám hallgatás az albumról 1 eladásnak felel meg ha ezt prémium előfizető teszi... Ha nem, akkor minden 5000.


Szóval ha meg sem veszi senki az albumot, egy számot sem róla, akkor körülbelül akkor lesz egy album Magyarországon arany besorolású, ha minden stream szolgáltatón összesen, az összes egyazon albumon szereplő számmal elér 2-5 millió hallgatottságot.

De mivel gondolom azért adnak is el valamennyit, mind fizikailag, mind ditálisan erre nincs is szükség.


Szóval én ma nézegettem a MAHASZ statisztikáit és döbbenetes, hogy milyen előadók, milyen albumokkal nem érték el még csak az arany besorolást sem... Vagyis a 2000 eladást, az ingyenes streamekkel együtt sem.


Vegyünk pár nemzetközileg sikeres albumot a közel múltból.


Pl. Panic! At The Disco: Pray For The Wicked

Amerikában az első héten 180,000 eladás, ezzel billboard #1.

De a chart szerint itthon sem rossz... A 4. héten itthon #23. helyezet.


A High Hopes című slágert a spotifyon 400 millióan hallgatták róla.

Ez a szám itthon is a stremaing top 40-ből a #4. volt a 8. héten.

Rádióban szintén.

A single (track) top 40-es listán pedig #22. lett... A többi számot is az albumról, csak a spotify-on majdnem 1 millárdan hallgatták.

Magyarországon még sincsen meg az arany besorolás sem.


A következőket rövidebben.


Josh Groban Bridges C. albuma #17. lett itthon az első héten, még sincs meg már lassan félév után sem az arany.


Muse - Simulation Theory. 8. héten #4. hely itthon, de még csak az arany besorolást sem érte el... Szintén.


Amúgy az említettek közül senki sem érte el az aranyat egyik albumával sem.

Vagyis ingyenes lehetőségekkel együtt sem, évek alatt sem sz.aros 2000 eladást sem.


A Radiohead sem, soha.


A Pink Floydnak van 1db platina lemeze, az összes többi még az aranyat sem érte el... Számomra ez érthetetlen.


2000 az annyira kevés.

Akkor mennyi eladással kerülnek be a top 40-be? 16 db?


Meg hogy lehet, hogy még csak az ingyenes lehetőségekkel sem hoznak össze 2000-nek megfelelő eladásokat a magyarok?



2019. febr. 26. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
A magyarok nem akarnak zenére költeni. És ez baj. Én megvettem a kedvenc előadóim cédéit és már alig várom az egyik idénre beharangozott új albumuk. Én ezzel támogatom őket, hogy megérje nekik zenélni. Aki letölti, másolja a zenét, az nem támogatja őket. És sajnos ők a többség.
2019. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Azért ez nem teljesen igaz, a torrentezésnél már megfigyelték hogy növelte a bevételeket a lopott zene is. Mivel az ingyen terjesztett anyag szélesebb körhöz jutott el, akik később elmentek a fizetős koncertre vagy ha elégedettek voltak az előadóval/zenekarral, akkor megvették utólag az albumot.


Én nem egy olyan indie/alter zenekarral találkoztam akik tudatosan ingyen terjesztik az albumaikat is, vagy nem is költenek a lemeznyomásra, mert nem térül meg az áruk, de a koncertbevételek vagy online vásárlások stabilak.

2019. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!